Pojištění nemovitosti

Pojištění majetku, při škodě způsobenými vnějšími vlivy.

Každý kdo vlastní nemovitost, musí ji mít pojištěnou. Pokud nemovitost pojištěná není, jde o významnou nedbalost. Tedy nikoli za předpokladu, když vám rodinný dům zcela vyhoří nebo jej zasáhne záplava a vy jste připravení vše zaplatit ze svých naspořených peněz. Skutečnost je však taková, že velká většina domácností není připravena na případnou úhradu vzniklé škody z naspořených peněz. A právě z tohoto důvodu je pojištění nemovitosti zcela zásadní. 
Prostřednictvím pojištění nemovitosti máte pojištěnou stavbu, pevně spojené věci se stavbou, případně její příslušenství, jako je garáž, kůlna apod. Představte si, že si váš dům chytnete do ruky a obrátíte vzhůru nohama. Vše co vypadne patří do pojištění domácnosti, vše co zůstane, se vztahuje na pojištění nemovitosti.
Pokud již pojištění nemovitosti máte, je nutná každoroční revize smlouvy z pohledu pojistné částky. Za posledních deset let rostla cena nemovitostí turbulentně každý rok o více než 20%, tedy pokud revize smlouvy neprobíhá, tvoří se zde riziko podpojištění nemovitosti.
Podpojištění nemovitosti v praxi znamená, že při vzniklé pojistné události bude pojišťovna plnit vzniklou pojistnou událost zkráceně. Tedy peníze vyplacené pojišťovnou nebudou v dostatečné výši pro uvedení nemovitosti do původního stavu, a to právě z důvodu podpojištění nemovitosti.
Pojišťujte nemovitosti s námi!

Nezávazný kalkulátor pojištění

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašleme konkrétní kalkulaci.

Pojištění nemovitosti

Pokud vlastníte jakoukoli nemovitost, vždy byste se měli zamyslet nad jejím pojištěním. Na co konkrétně se pojištění nemovitosti vztahuje? Pojištěním nemovitosti máte pojištěnou stavbu, pevně spojené věci se stavbou, případně její příslušenství jako je garáž, kůlna apod. Představte si, že si váš dům chytnete do ruky a obrátíte vzhůru nohama. Vše co vypadne, patří do pojištění domácnosti, vše co zůstane, se vztahuje do pojištění nemovitosti. Pokud již pojištění nemovitosti máte, doporučujeme vám nechat vaši pojistnou smlouvu prohlédnout pojišťovacím specialistou. Pravým důvodem kontroly nejsou vždy jen podmínky případného pojistného plnění, ale hlavně pojistná hodnota. V posledních letech ceny nemovitostí významně rostou, někde až raketově, takže je důležité mít pojištěnou nemovitost na dostatečnou pojistnou hodnotu. V případě, kdy je vaše nemovitost takzvaně podpojištěna, bude vám pojišťovna plnit vzniklé pojistné události zkráceně a potřebné peníze pro uvedení nemovitosti do původního stavu vám jednoduše budou chybět. Záleží nejenom na pojistné hodnotě, ale taky na podmínkách pojistného plnění, lépe řečeno na jednotlivých výlukách. Výluky je možné přeložit jako situace, kdy vám pojišťovna nezaplatí vůbec nic, jelikož vás o tom informoval v pojistných podmínkách (např. poškození nemovitosti zvířetem). Existují pojistná rizika, která si v pojistné smlouvě pojišťovat povinně nemusíte. Mezi nejčastější patří povodeň, záplava aj. Musíte si vždy uvědomit, že i když bydlíte na kopci, neznamená to, že vás při velké průtrži mračen nemůže voda z přilehlého pole nad vámi vyplavit. Proto je nutné u zřizování pojistné smlouvy uvažovat komplexně. Cena pojištění je pro většinu klientů klíčová a my tuto skutečnost ctíme. Našim klientům však vždy doporučujeme garanci bezproblémového pojistného plnění s veškerým servisem před samotnou cenou. Pojišťujte s námi!

Nezávazná kalkulace pojištění nemovitosti

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašleme konkrétní kalkulaci.
POJIŠTĚNÍ

Domácnosti

POJIŠTĚNÍ

Vozidel

RIZIKOVÉ

Životní pojištění

PARTNERSKÉ POJIŠŤOVNY

Allianz_logo_blue
loga_axa
logo_cpp
CSOB_logo
logo_share_1200x630
logo-direct
generali_pojistovna
kb-pojistovna
logo-kooperativa
MetLife
nn
pojistovna_cs
vzp-logo
slavia_pojistovna
uniqa_logo