Hypotéka

Na byt

Byt v osobním vlastnictví

Financování nákupu bytové jednotky v osobním vlastnictví patří mezi nejčastější účel hypotečních úvěrů. Při nákupu starší bytové jednotky klienti v rámci jednoho financování vyhrazují část hypotečního úvěru, která bude sloužit na následnou rekonstrukci jejich nově pořízeného bytu.
Před tím než podepíšete rezervační smlouvu realitní kanceláři, doporučujeme danou nemovitost prověřit právníkem. Takovým prověřením předejdete případným právním vadám. Toto jsme schopni udělat jednoduše za vás! 
Financujte váš nový byt s námi!

Družstevní byt

Družstevní byt se od bytu v osobním vlastnictví liší tím, že se reálně nenachází v osobním vlastnictví, ale ve vlastnictví družstevním
Osoba se nestává vlastníkem bytu, nýbrž družstevníkem. Družstevník je vlastníkem poměrného podílu v příslušném bytovém družstvu. Podíl družstevníka se rovná velikosti vaší kupované bytové jednotky. 
Z výše uvedeného vyplývá, že družstevní byt nelze zastavit zástavním právem, jako je tomu u osobního vlastnictví a jak to vyžaduje standardní hypoteční úvěr.
Bez vhodného zajištění nemovitosti nám žádná banka neumí hypoteční úvěr poskytnout. Nicméně máme pro vás hned tři řešení
Financujte družstevní byt s námi!
První možnost
Nabízí se možnost poskytnou financující bance pro potřeby schválení hypotečního úvěru jinou vhodnou nemovitost, která bude sloužit jako zajištění vámi kupovaného družstevního bytu
Jestli vás zajímá, co myslíme tím – jinou vhodnou nemovitost, tak se jedná o  nemovitost ve vašem osobním vlastnictví, případně nemovitost v osobním vlastnictví vaší rodiny.
Druhá možnost
Druhou možností je zajištění převodu družstevního bytu do osobního vlastnictví. Takový převod velká většina družstev umožňuje bez zásadních omezujících podmínek. Převod družstevního bytu však nenastává okamžitě, nýbrž je podmíněn předem určeným časem a případnými poplatky
Před samotným převodem družstevního bytu do osobního vlastnictví (nejdéle však do jednoho roku), pro vás zajistíme financování předhypotečním úvěrem, případně dočasně nezajištěným úvěrem, který bude nahrazen úvěrem hypotečním. 
Třetí možnost
Nastane-li situace, že žádná z předchozích možností není splnitelná, zbývá nám poslední možnost financování. Touto možností je poskytnutí nezajištěného překlenovacího úvěru ze stavebního spoření, který nám pohodlně uhradí potřebnou kupní cenu. 
Případně můžeme využít nezajištěný spotřebitelský úvěr, který je určený na bydlení. S výběrem správného financování vám pomůžeme!

Byt ve výstavbě

Financovat nákup bytu hypotečním úvěrem, je možné už v situaci, kdy se byt aktuálně nachází ve výstavbě
Samotnou výstavbu bytového domu, a tedy vámi uvažované kupované bytové jednotky, realizuje developer v rámci svého developerského projektu
Výhodou developerských projektů je fakt, že banky mají pro developery lepší a levnější podmínky financování, než je tomu u běžně dostupných hypotečních úvěrů. Vybereme pro vás to nejvýhodnější financování! 
Financujte nákup rozestavěného bytu s námi!

Nezávazný kalkulátor hypotečního úvěru

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašleme konkrétní kalkulaci.

Bytová jednotka v osobním vlastnictví

Financování nákupu bytové jednotky v osobním vlastnictví patří mezi nejčastější. Při nákupu bytové jednotky se klienti často přiklánějí financovat i její následnou rekonstrukci, případně vybavení domácnosti. Pokud se vám byt líbí a chcete složit částku určenou k rezervaci této nemovitosti, doporučujeme vám danou nemovitost prověřit právníkem od případných právních vad. Po zaplacení kupní ceny a převodu vlastnictví na katastrálním úřadě se stanete vlastníky. Není to snadné? Financující banka bude mít po dobu splácení vašeho hypotečního úvěru na nemovitosti zástavní právo. Zástavní právo slouží bance především jako jistota v době, kdy byste přestali úvěr dlouhodobě splácet.

Družstevní byt

Družstevní byt se od bytu v osobním vlastnictví liší tím, že se reálně nestáváte vlastníkem bytu, nýbrž družstevníkem, a tedy vlastníte poměrný podíl v družstvu. Podíl se rovná velikosti vaší bytové jednotky. Družstevní byt nelze zastavit zástavním právem, jako je tomu u osobního vlastnictví. Bez zajištění nemovitostí nám žádná banka neumí hypoteční úvěr poskytnout. Nebuďte však smutní, protože pro vás máme hned tři řešení.

Bytová jednotka ve výstavbě

Realizovat nákup bytu je možné již v průběhu samotné výstavby. Standardně se tento proces nazývá nákup bytové jednotky v rámci developerského projektu. Jde o výstavbu, tudíž bytová jednotka vzniká v čase a volba správného financování je opravdu zásadní.

HYPOTÉKA

Na
Dům

HYPOTÉKA

Na
Chatu

HYPOTÉKA

Na Pozemek

HYPOTÉKA

Na Pronájem

HYPOTÉKA

Bez
Účelu

PARTNERSKÉ BANKY

RaiffeisenBank_logo
ceska-sporitelna-vector-logo-small
CSOB_logo
1200px-Equa_bank_logo
HU base 2D bank 2 righe Brandline S
hypotecni-banka-logo-vector
kb
MBank_individual_(2020)
ikonka-3704
oberbank-1