Pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti jako finanční jistota.

Pojištění domácnosti je vhodným nástrojem ochrany vašeho domova a majetku před nečekanými událostmi, které mohou nastat. Bez ohledu na skutečnost, zda nemovitost vlastníte nebo jste nájemník, tak pojištění domácnosti vám rozhodně poskytuje klid a určitou jistotu, že pokud nastane škoda způsobena např. požárem, povodněmi, krádeží či vandalismem nebudete muset nést náklady na opravy škod z vlastní peněženky.

 

Co kryje pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na:

  • Vybavení domácnosti: Odborně řečeno veškerý movitý majetek tj. nábytek, elektronika, oblečení, cennosti a další osobní věci.
  • Technická porucha: Některé pojišťovny umí hradit veškerou elektroniku, pokud se sama pokazí nad zákonů lhůtu dvou let a to až do let pěti.
 

Proč je pojištění domácnosti důležité?

  1. Finanční ochrana: Pojištění domácnosti vám uhradí vzniklé náklady na opravy nebo náhradu zničeného či odcizeného majetku.
  2. Klidná mysl: Skutečnost, že jste kryti pro případ nečekané události, vám dodá pocit jistoty a bezpečí.
  3. Právní ochrana: Pojištění odpovědnosti, které je volitelnou částí u pojištění domácnosti, vás chrání před nároky na náhradu škody od třetích osob.
 

Riziko technické poruchy: známější pojem Prodloužená záruka

Vedle klasického pojištění domácnosti může být vhodné zvážit také připojištění tzv. technické poruchy. Jinými slovy se jedná o prodlouženou záruku na elektronické spotřebiče, které v domácnosti máte. Toto připojištění kryje opravy nebo nákup nových zařízení v případě, že dojde k jejich poruše po uplynutí záruky od výrobce, což je ze zákona dva roky resp. 24M.

 

Jak funguje prodloužená záruka?

Prodloužená záruka jako připojištění domácnosti obvykle zahrnuje:

  • Krytí nákladů na opravy: Pokud se zařízení samo porouchá, pojišťovna hradí náklady na opravy.
  • Náhrada zařízení: V případě, že oprava není možná, případně je neekonomická, pojišťovna Vám zaplatí náklady na pořízení věci nové.
  • Rozsah krytí: Mnohé pojišťovny toto připojištění nenabízejí a neumí Vám do domácnosti zajistit. Krytí se vztahuje nejen na bíle zboží jako je např. lednice, pračka a televize, ale také pro menší elektroniku, což jsou mobilní telefony a tablety apod.
 

Závěr

Pojištění domácnosti je rozhodně nezbytným pojistným nástrojem, který Vám zajistí ochranu vašeho majetku, který se nachází ve vaši domácnosti před nečekanými událostmi. Pokud se rozhodnete pro připojištění tzv. technické poruchy = prodloužená záruka až do 5 let stáří zařízení, tak můžete významně ušetřit peníze. Připojištění ve srovnání s připojištěním, které si můžete pořídit v elektru při nákupu je mnohonásobně levnější a přitom se Vám vztahuje na všechny elektronické věci v domácnosti. Nezapomeňte se s námi poradit a my vám rádi pomůžeme vybrat nejlepší pojištění, které bude odpovídat vašim potřebám.

 

Klíčová slova.

Hypotéka, FinančníPoradceOlomouc, Bydlení, HypotékaPraha, PojištěníDomácnosti, ProdlouženáZáruka

Neobíhejte financující instituce, rádi Vám pomůžeme najít nejvhodnější řešení! 🚀🔝

Chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit? Pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Pojištění domácnosti.