Penthousy: Hypotéka

Uvažujete o pořízení luxusního penthousu a hledáte vhodný způsob financování? Hypotéka na penthouse je vhodnou volbou, ale je dobré vědět, jak postupovat. V tomto článku získáte klíčové informace o hypotečních úvěrech, ve vztahu k nákupu penthousu. Také zda je vhodné spolupracovat s finančním poradcem nebo hypotečním specialistou, a co důkladně promyslet při výběru parádní hypotéky.

Co je to penthouse?

Penthouse je luxusní byt, který je nejčastěji umístěný v nejvyšších patrech budov. Tyto byty nabízí nejen úžasné výhledy, prostorné terasy a šatny, ale zpravidla luxusní vybavení, což je činí velice atraktivními, nicméně zároveň velmi finančně náročnými ve srovnání s běžnými byty. 

 

Jak získat hypotéku na penthouse?

 1. Stanovení rozpočtu:
 1. Finanční poradce nebo hypoteční specialista:
  • Spolupracujte s člověkem o kterém si zjistíte dostatek informací. Hypoteční specialista Vám poradí s hypotékou, ale nepromyslí všechny souvislosti. Finanční poradce je vhodnější variantou, ale rozhodně záleží, kdo má být ten Váš. Skutečný odborník Vám pomůže najít nejvýhodnější a nejvhodnější hypoteční úvěr, který bude odpovídat Vašim potřebám a možnostem. Hledejte člověka se kterým nekončí smluvní vztah podpisem úvěrové smlouvy, proto je vhodné obrátit se na nás.
 1. Srovnání nabídek:
  • Porovnání nabídek od různých bank institucí je rozhodně důležité – s tímto Vám však rádi pomůžeme. Není vždy tak důležitá úroková sazba, ale podmínky okolo hypotečního úvěru, které bohužel sami bez odborníka neodhalíte hned, jelikož je informací mnoho a hypotéka není jednoduchá.
 1. Předběžné schválení hypotéky:
  • Úvodní propočet Vaši bonity a povídání o podmínkách a všech důležitých okolnostech, které jsou s hypotékou spojené, vždy doporučujeme zpracovat žádost o hypoteční úvěr. Díky žádosti o hypoteční úvěr zjistíme téměř 100%, zda Vám hypotéka bude, nebo nebude schválena. Při informaci, že nebude, to neznamená, že skutečně nebude, jelikož se můžeme pustit do jiných možností. 
 1. Vyhodnocení penthouse:
  • Ujistěte se a udělejte si klidnou „poradu“ že vybraný penthouse odpovídá Vašim požadavkům a že jeho hodnota pro Vás odpovídá ceně, kterou za něj chcete vynaložit. Není zárukou, že Vám realitní makléř pomůže s vyhodnocením nemovitosti, jelikož on zastupuje především stranu prodávající. I s tímto vyhodnocením a zpětné vazby k nemovitosti pomáháme našim zákazníkům. Proto také se zákazníky jezdíme na prohlídky, zpracováváme odhady, abychom zjistili nejen cenu, ale také o tom, zda nemovitost není nějak zatížena. 
 
 

Co zvážit při výběru hypotéky?

 1. Úroková sazba:
  • Je zřejmé, že nižší úroková sazba souvisí s nižší měsíční splátkou. To je také důvod, proč pro naše zákazníky úrokovou sazbu tvrdě v bankách vyjednáváme. Stejně postupujeme i u poplatků a podmínek kupní smlouvy se stranou prodávající. 
 1. Délka splácení:
  • Délku splatnosti hypotéky je nutné promyslet a nechat si poradit. Byť delší doba splácení snižuje měsíční splátky a zvyšuje celkový přeplatek hypotéky, tak je vhodné nastavit splatnost spíše delší, jelikož jej předčasně splatit s důkladně a předem promyšleným plánem můžete téměř kdykoliv (ve fixaci, každý rok 25% z objemu hypotéky).
 1. Flexibilita splácení:
  • Někteří žadatelé o hypotéku ocení, když mohou první tři měsíční splátky odložit, než se např. přestěhují, tak ať hned nejsou zatížení měsíčními splátkami. Vedle toho je častou otázkou možnost předčasného splácení a my vždy doporučujeme s tímto tématem otevřít otázku správného časování a výpočtu, co nám to konkrétně přinese.
 1. Pojištění:
 
 

Závěr

Koupě penthouse patří mezi velké investiční rozhodnutí, a proto je důležité pečlivě zvážit všechny faktory kupované nemovitosti, ale také především zvážit variantu financování hypotečním úvěrem.

Klíčová slova:

hypotéka, hypoteční úvěr, finanční poradce, hypoteční specialista, penthouse, luxusní bydlení, úroková sazba, splácení hypotéky.

Neobíhejte financující instituce, rádi Vám pomůžeme najít nejvhodnější řešení! 🚀🔝

Chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit? Pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!