Maximální splatnost hypotéky: Hypotéka až do 75 let věku!

Jedním z klíčových ukazatelů, pokud uvažujete o pořízení nemovitosti pomoci hypotéky, je délka splatnosti úvěru. Na trhu je úzký počet bank, které nabízejí možnost splácet hypotéku až do 75 let věku žadatele, což může být zajímavé pro žadatele, kteří chtějí o hypotéku žádat po čtyřicítce. Je důležité zohlednit několik otázek, které s touto možností přímo souvisí. Mezi základní otázku patří – proč je ideální splatit hypotéku před odchodem do důchodu.


Výhody dlouhé splatnosti hypotéky

 1. Nižší měsíční splátky:
  • S delší dobou splatnosti přímo souvisí nižší měsíční splátka, díky které se hypotéka může stát dostupnější pro více rodin.
  • Umožní žadatelům získat vyšší úvěr a díky tomu se mohou poohlédnout po koupi dražší nemovitosti. Zde je však nutné se poradit nejen k Vaši bonitě, ale především k vyhodnocení všech souvisejících nákladových položek.
 1. Flexibilita v rozpočtu:
  • Nižší měsíční splátky Vám pomohou zajistit pravidelné měsíční odkládání finanční částky na Váš spořící účet, nebo na pravidelnou investiční úložku. V obou případech je cílem střádání finančních prostředků nejen za účelem finanční rezervy, ale především za účelem předčasných budoucích splátek hypotéky. 
 1. Dostupnost i pro starší žadatele:
  • Splatnost hypotéky až do 75 let věku ocení především žadatele po čtyřicítce. Nejčastější důvody hypoték po čtyřicítce je skutečnost otálení s nákupem nemovitosti. Dále bohužel rozvody a rozchody partnerů. V neposlední řadě se jedná o nákupy investičních nemovitostí a nemovitostí pro děti žadatelů. 

Nevýhody dlouhé splatnosti hypotéky

 1. Vyšší celkové náklady:
  • Je zřejmé, že s delší dobou splatnosti hypotečního úvěru se váže větší celkový přeplatek. 
  • Splatnost úvěru v pokročilejším věku. Vzniká zde větší tlak na doplacení před odchodem do důchodu. 
 1. Finanční nejistota v důchodu:
  • Splácení hypotéky v důchodovém věku rozhodně bude finančně náročné, takže je nutné se vším počítat a snažit se hypotéku splatit dříve.
  • Pomoci se splácením v důchodovém věku může např. zajištění jiného příjmu v důchodu – pronajímání jiných nemovitostí, úroky z investic apod.

Nejlepší je splatit hypotéku před odchodem do důchodu!

 1. Finanční klid v důchodu:
  • Mnohé rodiny řeší celý život otázku financí. To poslední, co si asi každý z nás přeje je mít finančních starostí v důchodovém věku.
  • Mít vlastní nemovitosti ve větším počtu, a to bez hypotéky Vám poskytne jistotu a stabilitu.
 1. Snížení finanční zátěže:
  • Váš důchodový rozpočet, bude zásadně odlišný od toho stávajícího a mít k tomu hypotéku, může vést k nejrůznějším finančním ústupkům.
  • Bez splácení hypotéky budete mít více prostředků na Vaše koníčky. 
 1. Výhody časného splacení:
  • Při pravidelném mimořádném a postupném splácení se Vám zásadním způsobem sníží částka zaplacených úroků. 
  • K předčasnému splácení je nutné si vytvořit finančním plán s časovou osou.

Závěr

Maximální splatnost hypotéky je tedy až do 75 let věku. Žadatelům může nabídnout výhody, mezi které patří nižší měsíční splátky a větší finanční polštář. Je zásadně důležité pečlivě zvážit dlouhodobé dopady a vynaložit maximum úsilí ke splacení hypotéky dříve, než odejdete do důchodu. Doplacením hypotéky si zajistíte finanční klid a stabilitu, což vám umožní plně si užívat svého zaslouženého důchodového odpočinku.

Klíčová slova.

Hypotéka, FinančníPoradceOlomouc, Bydlení, HypotékaPraha, FinančníStabilita, InvestováníDoBudoucnosti

Neobíhejte financující instituce, rádi Vám pomůžeme najít nejvhodnější řešení! 🚀🔝

Chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit? Pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Maximální splatnost hypotéky: Hypotéka až do 75 let věku!