Cestovní pojištění.

Cestovní pojištění je vhodné mít, byť neplánujete dovolenou, ale pouze vyrazíte do zahraničí např. za nákupy. Možností pro sjednání cestovního pojištění je skutečně mnoho. Co je však nutné zmínit je skutečnost, že rozdíly v pojistných krytích jsou skutečně zásadní. Vedle tohoto byste se měli zaměřit na rizikové sporty, nadmořskou výšku, druh cesty a v nepolední řadě, zda je tzv. drink povolen.

Co kryje cestovní pojištění?

Základní rozsah pojistného krytí u cestovního pojištění kryje především léčebné výlohy. Zkrátka pojištění Vám uhradí zdravotní péči v zahraničí, která bývá často velmi nákladná. Pokud se Vám na cestě v zahraničí něco přihodí a pojištěni nebudete, pak riskujete velmi nákladnou zdravotní léčbu, kterou si bohužel budete muset zaplatiti sami. Vedle léčebných výloh je fajn se kouknout také na pojištění jiných rizik. A jaká to jsou? To se dočtete níže.

Co všechno kryje cestovní pojištění?

Vedle nákladů na ošetření zraněného je také plněno za náklady vynaložené při hospitalizaci. Dále náklady na léky, nezbytné převozy a repatriaci. Je vhodné mít v rámci pojištění často vyhledávané pojištění zpoždění letu a především zpoždění zavazadel. Dále je vhodné mít připojištění odpovědnosti pro případ, že by se Vám bohužel podařilo zničit cizí majetek a to skutečně nedopatřením. 

U cestovního pojištění si dejte pozor na:

Rozhodně uvažujte nad druhem cesty a tím, co tam budete konkrétně dělat. Pokud uvažujete o rizikových sportech, vysokohorské turistice apod., tak je nutné pojistné produkty detailně projít. Přesněji řečeno důkladně projít a pročíst pojistné podmínky a výluky z pojištění. Pokud byste chtěli poradit, která pojistná smlouva je pro Vás vhodná, pak nám raději zavolejte. 

Jestli chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!