Jak dosáhnout na hypotéku bez úspor?

Uvažujete o pořízení vlastního bydlení, které byste chtěli financovat hypotečním úvěrem? Lámete si hlavu s otázkou, jak dosáhnout na hypotéku bez úspor? Tak jste tady správně a čtěte dále, jelikož si vysvětlíme, jaké jsou možnosti financování hypotečním úvěrem bez vlastních úspor.

Co lze považovat za vlastní úspory k hypotéce?

Je asi zřejmé, že vlastní úspory jsou jednoduše vlastní úspory. Nicméně se setkáváme s tím, že zákazníkům často pomůže rodina, která poskytne žadateli/žadatelům potřebnou částku. Samozřejmě není tomu takto vždy. Existuje i situace, kdy se celý investiční záměr podaří financovat pouze prostředky půjčenými.

Kolik vlastních peněz k hypotéce potřebuji?

Jsou dvě rozdílné věci. Procentuální podíl vlastních prostředků na investičním záměr tj. na kupní ceně, na rozpočtu k výstavbě apod. V hypotéce ale hraje roli tzv. výše LTV, které banky rozdělují na 90%, 80% a 70%. Dá se říct, že čím nižší tento ukazatel je, tím lepší podmínky financování žadatel dostane. Zde se však ještě rozděluje věk, kdy žadatel je do 36 let roku věku a nad tuto hranici. Aktuálně však s tímto jde pracovat a umíme dosáhnout často na srovnatelné podmínky. 

Kdy nemusím dávat žádné vlastní peníze do hypotéky?

Jednoduše v situaci, kdy máte jinou vhodnou nemovitost, která lze nabídnout bance jako zástava. Např. Vám pomůže rodina, nebo již nějaký byt máte apod. Druhou situací je možnost, kdy odhad nemovitosti dopadne velmi dobře. Jsou to např. situace, kdy nemovitosti kupujete výrazně pod cenou – od rodiny, známého apod. 

Jestli chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!