Vyplatí se dovoz auta z Německa?

Nabídka ojetých vozidel v Česku a nabídka ojetých vozidel v Německu. Jaké jsou rozdíly? V Česku se prodávají vozidla, která jim přivezl český zákazník. Podobnou metrikou můžeme posuzovat auta v Německu. Hlavním rozdílem těchto trhů je skutečnost, že v Německu si zákazníci kupují především nová vozidla s lepší výbavou a tato zpravidla po čtyř letech prodají a realizují nákup nového vozidla. V Česku nakupují domácnosti především vozidla ojetá, a to především s ohledem na jejich cenu. V souvislosti s nákupem je důležíte mít vozidlo správně pojištěno.

Co myslíte, vyplatí se dovoz auta z Německa?

Zde rozhodně neplatí situace, že kupujete levnější ojetá vozidla. Samozřejmě záleží na značce vozidla. Platí však, že auta z Německa mají lepší výbavu při srovnatelné cenové hladině s Českem. Stavy vozidel v Německu se rovnají jejich ceně. Musíme si uvědomit, že vozidlo je spotřební věc, kterou každý člověk používá, tudíž je nutné počítat např. s drobnými oděrky na laku apod.

Co je příjemné u nákupu vozidel v Německu?

Rozhodně je to množství nabízených vozidel, jelikož Německo je osmkrát větší země než ČR. Pokud chcete novější vozidlo ve skvělé výbavě, pak hledat auto v Německu se rozhodně vyplatí. U levnějších aut se také nejedná o šlápnutí vedle, jelikož i starší vozidla ve skvělém technickém stavu se nacházejí v Německu. Doporučuje však udělat srovnání obou trhů. Rozhodně nesmíte zapomenout připočítat náklady na dovoz vozidla. 

Nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Pokud si kupujete jakékoliv starší vozidlo, tak si vždy zaplaťte za odborníka, který Vám s výběrem vozidla poradí „bez emocí“. Ano, čtete správně – bez emocí, jelikož nákup vozidla je o emocích. Nicméně se nesmí zapomínat na důležitá fakta a vlastnosti.

Jak je to s pojištěním vozidla?

Pokud si koupíte vozidlo, tak před tím, než vyjedete na silnici musíte mít povinné ručení. Povinné ručení musíte mít také k přihlášení vozidla. Sjednání povinného ručení je rychlá věc, nicméně je na místě si nechat udělat srovnání nabídek pojištění. Zvážit a nechat si poradit, zda má ve Vašem případě opodstatnění sjednání si havarijního pojištění, případně jen částečné havarijní pojištění. Také nezapomínejte na připojištění autoskel.

Jestli chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Vyplatí se dovoz auta z Německa?