Která banka je nejlepší na hypotéku?

Mezi nejvýznamnější poskytovatele hypotečních úvěrů tj. hypoték patří ČSOB Hypoteční banka, Komerční banka a Česká spořitelna. Pokud Vás zajímá u kterých bank si lidé nejčastěji vyřizují hypotéku, tak pokračujte dále ve čtení tohoto článku. 

Kolik banka aktuálně nabízí hypotéku?

Hypotéku si můžete v Česku vyřídit aktuálně v 9 bankách. Největší podíl poskytnutých hypoték témeř 3/4 se podařilo poskytnout již jmenovaným třem bankovním institucím v prvním odstavci. Samozřejmě každá banka na trhu má určité výhody, ale i nevýhody, tudíž je nutné při výběru konkrétní instituce důkladně hypotéku srovnávat. 

Je úroková sazba rozhodujícím faktorem?

Nejvýhodnější hypotéka rozhodně neznamená nejnižší dosažený úrok. Rozhodujícím faktorem jsou celkové podmínky, které banka požaduje splnit před samotným poskytnutím úvěru, ale také po podepsání smlouvy.

Poohlédnutí za rokem 2023 ve vztahu k poskytování hypoték.

Předešlý rok patřil z pohledu poskytování hypotečních úvěrů k těm horším. Lépe řečeno, hypoteční trh se vrátil do určitého „normálu“, kdy se celkově poskytlo 150 miliard korun hypoték. Nutno podotknou, že úplně „nové“ úvěry činily 124 miliard korun. 

Která banka byla v roce 2023 nejlepší na hypotéku?

Byť byl loňský rok ve znamení návratu do určité normy z pohledu poskytnutých úvěrů, tak i uvedených 150 miliard je solidní číslo. Největším poskytovatelem hypoték podle Penize.cz, byla ČSOB Hypoteční banka, na druhém místě Česká spořitelna a na místě třetím Komerční banka. Z pohledu námi zprostředkovaných hypotečních úvěrů, bylo pořadí následující. Na prvním místě se umístila Komerční banka, na místě druhém ČSOB Hypoteční banka a na místě třetím, to byla Česká spořitelna.

Pokud chcete nejen s hypotečním úvěrem poradit, tak nám neváhejte zavolat.📱

Pokud chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Která banka je nejlepší na hypotéku?