Bydlet v nájmu, nebo ve vlastním?

Nejen rodiny, ale i jednotlivci se rozhodují a důkladně zvažují, zda bydlet v nájmu, nebo si pořídit vlastní domov na hypotéku. Obě varianty jsou samozřejmě v pořádku. Pokud se však podíváme na ekonomiku, tak je výhodnější z dlouhodobosti pořídit si bydlení a pro financování použít hypoteční úvěr. Zákazníkům se líbí, že v budoucnu po celkovém doplacení úvěru se stanou vlastníky nemovitosti v hodnotě několika milionů korun.

Komu se vyplatí nájemní bydlení?

Pronajmout si dlouhodobě byt znamená určitou svobodu. V nájemní smlouvě máte běžně stanovenou možnost výpovědi s dvou měsíční lhůtou. Mimo jiné se jedná o zákonnou lhůtu. Na druhou stranu jste odkázání na celoživotní platbu nájmu, který se stále a dokola nějak mění/zvyšuje. Rovněž jste vystaveni možnosti, kdy výpověď z nájemního vztahu dostanete od vlastníka. Nájem se podle nás vyplatí lidem na dočasnou dobu. Než se úplně „usadí“, tak je to úžasná varianta. Také se vyplatí ve velkých městech, jelikož se může jednat o levnější variantu a především dosažitelnou, než mít nemovitost pořízenou na hypotéku. 

Kdy se vyplatí koupit nemovitost na hypotéku?

Vlastní bydlení je přesný opak bydlení nájemního. Investujete do nemovitosti a zároveň ji užíváte – spotřebováváte, takže z našeho investičního pohledu se jedná o nejlepší investici v životě každého člověka. Samozřejmě se pořizují nemovitosti na hypotéku i jako investice, ale o tom bude jiný příspěvek. Zkratka, pokud si myslíte, že v dané konkrétní nemovitosti, budete bydlet alespoň 5 let, tak se Vám pořízení vlastního bydlení na hypotéku vždy vyplatí. 

Je levnější hypotéka, nebo nájem?

Levnější… To je dobrá otázka a všem našim zákazníkům odpovídáme jednoduchou odpověď. Je nutné vše napsat na papír a důkladně propočítat. Takto k tomu přistupujeme i zejména u investičních nemovitostí. Pokud Vás k tomuto tématu zajímá větší detail, tak není nic jednoduššího, než nám napsat, či zavolat. 

Jestliže chcete nejen s hypotečním úvěrem poradit, tak nám neváhejte zavolat.📱

Jestli chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!