Doložení příjmu k hypotéce.

V rámci úvěrového procesu je vždy nutné k hypotéce doložit příjmy. Existují však banky, kde se příjmy za určitých podmínek dokládat nemusí. Zajímá Vás, jak to tedy funguje? Pojďme se nejdříve zamyslet nad situací, proč je nutné příjmy dokládat. Banka je financující instituce a je její povinností vyhodnotit bonitu žadatelů nejen o hypoteční úvěr. 

Jak se dokládají příjmy k hypotéce?

Pokud se jedná o zaměstnance, pak je nutné doložit potvrzení o výši pracovního příjmu na formuláři příslušné banky, kde bude uveden čistý měsíční příjem za posledních 12 jdoucích měsíců. V souběhu s potvrzením je nutné doložit výpisy z bankovního účtu, kde je směřovaná mzda. Ve standardu jsou dostatečné tři, ale je v některých případech nutné doložit výpisů šest. 

Jak dokládají příjmy k hypotéce OSVČ?

Standardně OSVČ příjmy dokládají daňovým přiznáním za poslední zdaňovací období. V Některých situacích je nutné doložit daňové přiznání za poslední dvě zdaňovací období. Vedle daňových přiznání je rovněž nutné doložit výpisy minimálně za poslední tři měsíce. 

Existuje možnost bez dokládání příjmu?

V některých bankách ano a jedná se o doložení příjmu dle obratu na účtu, případně tzv. předschváleným limitem. Díky skutečnosti, že má banka přehled o všech transakcích, tak není nutné příjmy dokládat.

Pokud chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Doložení příjmu k hypotéce.