Cena dálniční známky 2024!

Ceny dálničních známek jsou od března 2024 jiné. Nejdříve si musíme říct, že změna cenotvorby dálničních známek je aplikována po 12 letech. Jestli je to pozitivní, nebo negativní pro náš rozpočet se dočtete v tomto článku. 😉

Co nám hrozí, když nebudeme mít dálniční známku?

V situaci, kdy vjedete na dálnici a nebudete mít zaplacenou dálniční známku, pak Vám ve správním řízení hrozí pokuta mezi 5-20tis. Kč. Taková pokuta není rozhodně příjemná a po zaplacení pokuty neznamená, že již v ceně máte dálniční známku, ale musíte si ji k pokutě samozřejmě koupit.

Jaká je změna u roční dálniční známky?

Poplatek u roční dálniční známku je v řadě cen dálničních známek jako u jediné nenavýšený. Doposud jsme zvyklí na roční cenu dálniční známky ve výši 1.500 Kč. Od března roku 2024 se cena roční dálniční známky mění na 2.300 Kč. Navýšení je tedy rovných 800 Kč pro standardní vozidla do 3,5 tuny.

Jaká je změna u měsíčních dálničních známek?

Poplatek u měsíční dálniční známky je levnější, než jsme doposud zvyklí. Aktuálně za měsíční dálniční známku zaplatíme 440 Kč. Od března tohoto roku za totožnou měsíční dálniční známku zaplatíme 430 Kč, takže realizujeme úsporu ve výši 10 Kč.

Jaká je změna u desetidenní dálničních známek?

Poplatek u desetidenní dálniční známky je rovněž levnější a činí 270 Kč. Aktuální cena byla ve výši 310 Kč, takže zde realizujeme úsporu ve výši 40 Kč.

Nová dálniční známka denní!

Nově je zařazena do prodeje denní dálniční známka, která stojí 200 Kč.

Pokud Vás k tomuto zajímá více informací, pak nám zavolejte🚦😊

Pokud chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!