Přezutí pneumatik a pojištění vozidel.

Podle zákona musí mít všichni řidiči přezutý svůj automobil na zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Zároveň platí nadřazené pravidlo a doplnění, pokud je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza. Uvedeme praktický příklad. Jestliže v listopadu je kouzelných 18 stupňů nad nulou, pak povinnost zimních pneumatik nemusíte dodržet. Nicméně je třeba myslet ještě na jednu skutečnost, že pokud naměřená venkovní teplota klesne pod 7 stupňů, pak se funkce přilnavosti letních pneumatik na vozovce zásadně sníží, tudíž byste již měli mít přezuto na zimní pneu. Zimní pneumatiky mají zásadní vliv na pojistné plnění

Hrozí Vám pokuta, pokud nepřezujete?

Jestliže při jízdě na sněhu, či námraze pojedete na letních pneumatikách a zastaví Vás policejní hlídka. Pak Vám hrozí pokuta, až do výše 2.000 Kč. Důvod je zřejmý, jelikož svou jízdou ohrožujete sebe i okolí a tudíž dojde k poučení. Pokud policista uzná za vhodné vzhledem ke stavu a sjízdnosti komunikace, tak Vám může pokračování v jízdě zakázat pro nezpůsobilost vozidla na vozovce. 

Co pojištění vozidel a letní pneu v zimně?

Musíme si uvědomit, že pokud svou jízdou způsobíme dopravní nehodu a vozidlo bude uznáno při vyšetřování za nezpůsobilé, pak jde škoda/zavinění za Vámi. Každé pojištění vozidelv pojistných podmínkách upraveno, že vozidlo musí být způsobilé jízdy, tudíž si mohou nárokovat snížení pojistného plnění, či neplnit vůbec.

Pokud chcete v oblasti finančních produktů a financí odborně poradit, pak nám zavolejte 😉 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!

Zimní pneumatiky a pojištění vozidel.