Cestovní pojištění.

Povinnost/souvislost sjednání cestovního pojištění mají lidé spojenou pouze s letní a zimní dovolenou. Není to asi nic pozoruhodného, jelikož když cestujeme na dovolenou, tak nám tato skutečnost přijde zcela normální. V každém případě často opomíjíme prodloužené víkendy v zahraničí, nebo pouze jednodenní nákupní dny v sousedních zemích. Jak to udělat, ať na to nemusíte myslet a opakovaně na to nezapomínát, byť se nikdy nic nestalo? Mohla by Vás zajímat funkčnost cestovního pojištění.

První řešení se nachází mít cestovní pojištění součástí platební karty.

Velice příjemné a pohodlné řešení je mít cestovní pojištění součástí Vašeho běžného bankovní účtu přímo na platební kartě. Výhoda je zřejmá! Platební kartu nosíme všude 🙂 Zároveň při každé zahraniční cestě nemusíte myslet na to, že si pojištění musíte zřizovat. Důležité však je si udělat průzkum trhu a vyhodnotit kvalitu cestovního pojištění u bankovních účtů. Některé mají skutečně nízké limity a považuji je za skutečně základní, ale pokud by se nedej bože událo něco většího, pak by takové pojištění nebylo dostačující.

Druhé řešení je uzavření cestovního pojištění před cestou.

Tohle řešení je také řešením, nicméně oproti prvnímu a třetímu, které se dočtete je podle nás dražší variantou. Cestovní pojištění je na první pohled levné, což je taky pravda, nicméně, když si jej sjednáváte na každou cestu, tak se to může zásadně prodražit. Především v situacích, kdy nepojišťujete pouze sebe. 

Třetí řešení je uzavření cestovního pojištění na rok.

Uzavření cestovního pojištění na celý rok bez ohledu na počet jízd do zahraničí je také příjemným řešení. Proti druhému řešení je také řešením levnějším a to vedle skutečnosti, že rovněž na danou oblast nemusíte myslet. 

Možností cestovního pojištění se nachází mnoho. Důležité je vždy vše řádně porovnat a hlavně vybrat takové, které Vám bude krýt potřebné a preferované  rizika. Pokud chcete s tímto poradit, jelikož je rozhodně s čím, tak nám zavolejte. 

Finance Morava

Nejlepší finanční poradenství v Olomouci, Ostravě, Brně a celé ČR!