Která kreditní karta je nejlepší?

V tomto článku se budeme věnovat malinko jinému pohledu na kreditní karty. Nebude to pouze o posuzování cen a úrokových sazeb. Chceme Vám článkem říct na co se je dobré zaměřit při výběru kreditních karet. A dále chceme, abyste si vždy byli schopni vyhodnotit téměř sami, která kreditní karta je nejlepší.

Mezi základní porovnání kreditních karet patří.

Na prvním místě je délka bezúročného období, která se pohybuje mezi 35-55 dny, což je zásadní rozdíl. Vždy musíme dbát na to, abychom byli schopni kreditní kartu využívat v rámci bezúročného období, nikoliv jinak. Zkrátka bezúročné období je klíčové a zásadní pro srovnání kreditních karet a vyhodnocení, která kreditka je nejlepší. 

Sekundárně důležité je kouknout na sazebník a podmínky kreditek.

Pohlídat si musíte rozhodně úrokovou sazbu, ale není tak zásadní. Důvod je zřejmy, a sice to co je uvedeno v předchozím odstavci. Kreditní kartu nechceme splácet, ale chceme ji využívat v bezúročném období! Z tohoto důvodu se zaměřte na případné poplatky za vedení kreditní karty. Dále na podmínky kreditní karty ve smyslu faktického pravidelného využití kreditní karty a v jakém rozsahu. Co tím chceme říct? Mnohdy si banky podmiňují výši měsíční útraty/obratu. 

Mezi poslední základní srovnání patří výhody kreditek.

Mezi výhody řadíme slevové programy u obchodníků. Jejich rozsah a výši. Další relativně zásadní výhodou je pojištění ztráty platebních karet. Vedle tohoto pojištění se můžete často setkat u cestovního pojištění. U cestovního pojištění se koukněte na limity pojistného plnění a rozsah, jelikož se to liší zásadně. V neposlední řadě se může jednat o vrácení penízků za každou platbu. No a rozhodně nesmíme zapomenout na letištní salónky.

Pokud si nevíte s výběrem kreditní karty rady, tak nám zavolejte.

Finance Morava

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.