Co znamená úvěr bez zajištění?

Pokud neznáte odpověď na otázku co přesně znamená úvěr bez zajištění, tak si to vysvětlíme. Musíme si však říct, že velká většina standardních úvěrů je poskytovaná bez zajištění. Samozřejmě je to vždy přímo úměrné Vašemu účelu požadovaného úvěru a vedle toho potřebného objemu.

Jaké druhy zajištění úvěru existují?

Nejčastější formou zajištění, je zajištění nemovitostí. Pokud si říkáte, jak to asi v praxi funguje, tak odpovíme. Funguje to tím způsobem, že bude Vaše vlastní nemovitost zatížena zástavním právem banky. Zástavní právo banky k nemovitosti je nejčastěji využíváno a považuje se za jedno z nejlepších pro banku. Dalším ale v dnešní době již méně používaným zajištěním je zajištění tzv. ručitelem. Tedy osobou, která ručí za závazek pro případ, že by došlo k jeho nesplácení. 

Druhy úvěrů, které jsou poskytovány bez zajištění?

Bez zajištění je možné získat téměř všechny neúčelové spotřebitelské úvěry. Dále se může jednat i o úvěry ze stavebního spoření. V neposlední řadě se můžete setkat s úvěry na bydlení, které jsou rovněž poskytovány bez zajištění. Jak už bylo zmíněno na začátku článku. Bez zajištění lze získat menší objemy/výše úvěrů. Za menší vnímejte limity mezi do 700tis. – 2mil. Kč, což z jistého pohledu lze vnímat jako dostatečné pro krytí Vašich záměrů. 

Na co důležitého nesmíme zapomenout?

Nutné je podotknou, že jsou úvěry bez zajištění vždy cenově dražší, než jsou úvěry se zajištění jako je např. hypoteční úvěr. Pokud si s tímto nevíte rady a chcete poradit, pak nám zavolejte.

Finance Morava