Bc. Aleš Kafka – finanční poradce – FINANCE MORAVA

Finanční poradenství vnímám jako unikátní službu pro klienty, kteří chtějí využívat smysluplné finanční produkty a ne produkty, které jim někdo, někdy prodal… Dále chtějí kvalitně poradit s nakládáním volných finančních prostředků, a to lépe než v bance. V neposlední řadě klienti, kteří chtějí mít nejlepší podmínky na finančních produktech a mimo jiné, které jim dobře fungují a slouží.

Na čem si zakládám?

Především vždy pracujeme s myšlenkovou mapou ve vztahu k potřebě každého klienta. Tzn. pokud si chci efektivně ukládat své peníze, pak musím vědět kolik by to mělo být, na jak dlouhou dobu, kdy si své peníze můžu případně dříve vybrat a jaký má být výsledek. Mimo jiné, bych se měl jako klient dozvědět, proč jsou vybrány zrovna tyto finanční produkty, jak fungují apod.

Co je velice důležité?

Zásadní věcí u každého finančního produktu je jeho reálná funkce! Skutečnost, že máte pojištěnou nemovitost opravdu neznamená, že je pojištěna tak, aby bylo vše v pořádku plněno, pokud by nastala pojistná událost. Uzavřete si hypotéku na výstavbu, ale ještě to neznamená, že Vám budou pohodlně uvolňovány finanční prostředky podle toho, jak potřebujete. Sjednáte si spotřebitelský úvěr, což je fajn, ale už běžně nezjišťujete a neřešíte, že podmínkou je nesmyslné pojištění schopnosti splácet, nebo že je poplatek za předčasnou splátku zásadně neúměrný.

Další doménou jsou ceny.

Myslím si, že se nemusím zásadně rozepisovat o tom, jak důležitá je pro mě cena jednotlivých finančních produktů, kterou vždy pro své klienty vyjednám!

Pokud Vám spolupráce se mnou, nebo Martinou dává smysl, pak nám zavolejte.

Aleš Kafka