Nákup průmyslové budovy.

Po 15 letech nájemního vztahu klient obdržel výpověď z nájmu.

Dnešní článek je příběh o podnikatelském úvěru.

Volá mi můj známý a povídá… tak si představ, jak těch posledních několik let uvažuju, že bych konečně koupil své vlastní výrobní prostory, ale z důvodu určitého pohodlí a spokojenosti tam, kde od začátku podnikání jsme, se mi to vůbec nechtělo řešit… tak teď!!! jsem od pronajímatele obdržel výpověď z nájmu.

Pronajímatel se rozhodl prostory dále využít pro své podnikatelské aktivity, a tedy nájmy se všemi nájemníky ukončuje. Tohle je život povídám mu… Tudíž zahájil intenzivní hledání vhodné nemovitosti pro jeho výrobnu nábytku.

Hledání nemovitosti a zajištění podnikatelského úvěru.

Vedle hledání vhodné nemovitosti potřeboval zajistit i financování kupní ceny. Pro financování rozhodně chtěl využít svou stávající banku a já mu na to nemohl říct ne. Samozřejmě jsem provedl porovnání nabídek bank napříč trhem, a to nejen to cenové.

Skutečnost byla taková, že stávající banka měla o dost vyšší úrokovou sazbu, chtěla zaplatit všechny poplatky spojené s podnikatelským úvěrem (ocenění nemovitosti, zpracování úvěru a jeho vedení). Vedle toho měla nabídka mnohem tvrdší podmínky na poskytnutí tohoto podnikatelského úvěru (LTV, splatnost apod.).

Jak asi tušíte… úvěr jsem vyjednal v jiné konkurenční bance.

Co tímto článkem chci říct? 

Menší a střední podnikatelé, kteří plní ve svém podnikání několik pracovních pozic důvěřují své hlavní bance. Což je v pořádku! Nicméně nemají kapacitu hledat, srovnávat a vyjednávat ty nejlepší podmínky financování na trhu. 

Pokud se nacházíte v obdobné situaci, tak mi raději zavolejte a já Vám s vyřízením podnikatelského úvěru rád pomohu.

Aleš K.

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.