Hypotéka ve zkušební době?

Jste v situaci, kdy se Vám naskytla velice zajímavá nemovitost ke koupi, nicméně se aktuálně nacházíte ve zkušební době v pracovním poměru? Říkáte si, že hypotéku rozhodně nemůžete získat a tedy Váš plán zkrátka zavrhnete? Určité cesty, jak hypotéku získat i ve zkušební době existují, takže čtěte dále.

Zkušební doba u nového zaměstnavatele.

V případě, kdy si najdete nové zaměstnání je zřejmé, že Váš pracovní poměr bude zahájen zkušení dobou v délce tří měsíců. Samozřejmě není zkušební doba povinností, jelikož se občas setkáme s tím, že klienti mají nově vzniklý pracovní poměr, který je sjednán bez zkušební doby. I když se jedná o režim bez zkušební doby, tak je nutné z pohledu bank počkat alespoň na uplynutí prvních třech měsíců. Pokud ptáte proč, tak proto, protože je zkušební doba a její délka stanovena zákonem, který pochopitelně musíme ctít.

Je tedy možné získat hypotéku v situaci, kdy jsem ve zkušebce?

Odpověď zní, že standardně ne. Musíme se opřít o případného spolužadatele na hypotéce a s Vašim příjmem nepočítat. Nicméně mnohdy u některých profesí je skutečně možné na výjimku schválit i akceptaci zkušební doby. Posuzuje se však nejen pracovní profese, ale také stávající zaměstnavatel a zaměstnavatel/é předcházející novému pracovnímu poměru. Další důležitostí je aktuálně existující splátkové zatížení a poměr výše vlastních peněz vložených na koupi Vámi požadované nemovitosti.

Pokud se nacházíte ve zkušební době a skutečně hypoteční úvěr nutně potřebujete, jelikož v opačném případě přijdete o Vámi vysněnou nemovitost, tak nám napište, nebo zavolejte.

Finance Morava

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.