Provozní podnikatelský úvěr – factoring.

Mezi základní provozní podnikatelské úvěry patří factoring, který má své opodstatnění a využije jej velká část podnikatelů. Využití najdou podnikatele, kteří vystavují faktury, čekají na jejich splatnost a mnohdy bez výsledku. Tento podnikatelský život v čekání na splatnost faktur není nikterak neobvyklý. Jak přesně funguje factoring si vysvětlíme níže.

Funkce podnikatelského úvěru factoring.

Tento druh podnikatelského financování je založen na postupovaní pohledávek vzniklých v obchodním styku. Zejména se jedná o pohledávky se smluvně dohodnutou splatností, která se může vyskytovat mezi 30 – 90 dny. Povinností je splnit tzv. diverzifikaci v podobě dodávek alespoň od pěti odběratelů.

Samotná funkce spočívá v tom, že po vystavení faktury za dodané zboží či služby se postoupí pohledávky z těchto faktur na factora, který se tak stane novým věřitelem. Klient na základě postoupení pohledávky získává nárok na profinancování dohodnuté výše až 90%.

Kdy se factoring vyplatí?

Factoring se vyplatí v situacích, kdy si nejste jisti platební schopností svých zákazníků a klientů. Vedle získání finančních prostředků Vám factoring zajistí efektivní správu pohledávek. Je možné také zajistit ochranu před platební neschopností zákazníků za nepatrně vyšší náklady a ve velmi krátkém čase. Standardní bankovní úvěr bude samozřejmě levnější variantou.

Pokud chcete s podnikatelským úvěrem poradit, pak nám zavolejte.

Finance Morava