Základní firemní úvěry.

Firemní provozní úvěry slouží k nákupu zboží, materiálu nebo k financování pohledávek. Jedná se o krátkodobé až střednědobé úvěrové produkty, které se poskytuji zpravidla bez zajištění nemovitostí. Častým nástrojem zajištění je směnka. Výhodou také je, že nemusíte uvádět účel tohoto podnikatelského úvěru. 

Mezi provozní podnikatelské úvěry patří kontokorent.

Kontokorentní úvěr využívají nejen menší, ale i středně velcí podnikatele. Nejčastějším využitím je forma rezervy na neočekávané výdaje, dále financování pohledávek, nákup zásob apod. Zde se nemusí dokládat účelovost.

Kreditní karta jako provozní úvěr.

Dalším provozním úvěrem je rozhodně podnikatelská kreditní karta, která lze využít na obdobné platební výdaje podobně jako je tomu v předcházejícím kontokorentu. Klient zpravidla využívá bezúročné odolodí ve kterém za půjčené peníze nemusí platit.

Revolving.

Hlavním využitím je financování pohledávek, zásob apod. Revolving je určitá kombinace kontokorentního úvěru a krátkodobé bankovní půjčky. 

Factoring.

Factoring je určen zejména k financování pohledávek. Může se jednat o pohledávky, kde je smluvně dojednaná splatnost v rozmezí mezi 30 až 90 dny. Po postoupení pohledávky se poskytovatel faktoringu stává novým věřitelem. 

Rádi Vám s financováním podnikatelských potřeb poradíme. Potřebujete úvěr bez dokládání příjmů? Zavolejte nebo napište.

Finance Morava

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.