Fondy krátkodobých investic – repofondy.

Repofondům/fondům krátkodobých investic zaměřených na vklady a repooperace, bude za nedlouho rok, jak se jim vede? 

Jak repofondy investují?

Repofondy investují především do vkladů a rezervních repooperací. Jsou navázané na výši repo sazby stanovenou ČNB, tudíž se jejich výnos odvíjí právě od dvoutýdenní repo sazby, která se již dlouho drží na 7%. Nutno zmínit, že jakmile ČNB sníží dvoutýdenní repo sazbu, tak predikovaný výnos bude fuč, což je vzhledem k investičnímu zaměření zřejmé a musíme s tím počítat.

Repofond, nebo spořící účet?

V každém případě tyto fondy jsou a budou dosahovat vyššího zhodnocení, než spořící účty, termínované vklady apod. Samozřejmě mi můžete namítat, jelikož se v bankách u těchto produktů (spořící účet, termínovaný vklad) můžeme setkat s kampaní na uložení depozit apod., ale těm si myslím, že už odzvonilo… čemu ale rozhodně v bankách neodzvonilo je zajímavé zhodnocení na spořícím účtu za předpokladu pravidelné měsíční investice, zkrátka něco za něco… To zní fér ne? (ironie)

Proč investovat do fondu krátkodobých investic?

Co stále repofondy/fondy krátkodobých investic zaměřených na repooperace svým klientům doručují?

– Zajímavé zhodnocení

– Vysokou likviditu

– Nízkou rizikovost

Ve videu příklad klienta, který byl jeden z prvních investorů do nově vzniklého repofondu v loňském roce.

Na závěr.

Pokud chcete s uložením finančních prostředků poradit, sestavit investiční portfolio na míru, nebo jen tak povídat o investicíchspořeníbankovních vkladech, pak nám zavolejte.

Finance Morava