Hypotéka a developer?

Uvažujete nad nákupem bytu od developera? Nevíte co Vás přesně na cestě čeká a zda si pro financování bytu hypotékou můžete vybrat banku podle sebe? Pak si přečtěte několik užitečných informací.

Můžu si vybrat hypotéku od kterékoliv banky při nákupu od developera?

Odpověď je, že téměř vždy ne. Důvod je ten, že developer klade pro nákup bytu specifické podmínky, které každá banka neumí splnit. V každém případě nezoufejte, jelikož výběr bankovních domů, které budou hypotéku schopni poskytnou bude minimálně pět. Z těchto pěti se bude jednat především o velké hráče na bankovním trhu.

Jsou nějaké výhody financování při nákupu bytu od developera?

Ano, každý developer si připraví pro své kupující mnoho výhod. Výhody se směřuji především k financování, které je ve spolupráci v bankách zvýhodněné. Takové zvýhodnění se týká úrokových sazeb, ale také všech možných bankovních poplatků. Dále se mnohdy vyskytují slevy na přikoupení např. parkovacích stání, garáže apod.

Jaké jsou nejčastější obavy klientů při nákupu bytu od developera?

Rozhodně jde o situaci, kdy developer/stavitel nestíhá termín výstavby resp. předání bytu. Dále se může jednat o obavy, aby stavitel během výstavby nezkrachoval. V neposlední řadě obavy s kvalitou stavby a možnými reklamacemi, které v prvních letech užívání bytu rozhodně budou.

Jestliže chcete s hypotečním úvěrem na pořízení bytu od developera poradit. Vyřídit celý proces snadno a rychle, pak nám zavolejte.

Finance Morava