Vlastní byt a hypotéka.

Pořídit si vlastní byt a financovat jej hypotékou nemusí být vždy procházka růžovou zahradou. Samozřejmě ve velké většině případů, bude vyřízení hypotéky velká pohoda, ale… Ale můžete se setkat v odlišných podmínkách bank. V první řadě odlišných úrokových sazbách, dále v poplatcích a v neposlední řadě, může nastat problém tam, kde jste ho nečekali.. u Vás.

Hypotéka na byt patři mezi jednodušší obchodní případy.

Asi nic nepokazíte, když se projdete řadou bank a poslechnete si možnosti financování bytu hypotékou. Samozřejmě doporučujme nikam nechodit a raději nám rovnou zavolat. Pokud se však pro nás nerozhodnete, tak sledujte u nabídek úrokové sazby alespoň dvou fixací3 a 5 let. Dále se zaměřte na poplatky spojené s vyřízením úvěru, ale také na poplatky spojené po poskytnutí úvěru. V neposlední řadě, ale velmi důležité sledujte povinné podmínky jako je např. Pojištění nemovitosti, či pojištění schopnosti splácet úvěr.

Jaké podklady jsou pro vyřízení hypotéky potřebné?

Ve standardním režimu se začíná u Vás tj. doložíte dva doklady totožnosti. Dále doložíte svůj příjem na dokladu, který nese název potvrzení o výši pracovního příjmu. Přiložíte výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce. Prohlásíte příjmy a výdaje v žádosti a nezapřete své děti. Žádost o hypotéku podepíšete s informací, že bude nahlédnuto do Vašeho bankovního a nebankovního registru. V dalším kroku doložíte podklady k nemovitost tj. adresu, list vlastnictví, nabývací titul. V neposlední řadě nezapomenete na návrh kupní smlouvy a je téměř hotovo.

Proč je lepší si nechat poradit od odborníků?

Je to jednoduché, jelikož ušetříte hromadu času, peněz a především energie, kterou musíte do vyřízení hypotéky vložit.

Vyjednáme za Vás nejlepší podmínky na hypotéce, raději nám zavolejte.

Finance Morava

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.