Podceňované penzijní.

Názorů na penzijní spoření je mnoho. Pro někoho je to velice zajímavý finanční produkt. Pro jiného absolutně nesmyslná věc, kterou rozhodně nechtějí. Samozřejmě se nachází celá řada názorů i někde uprostřed. Proč si myslíme, že penzijní spoření je základní spořící finanční nástroj? Je lepší původní, nebo nové doplňkové penzijní spoření „dále jen DPS“?

Proč je doplňkové penzijní spoření lepší než „staré“ penzijní?

U původního penzijního spoření byla garantovaná částka vkladů střadatele, zároveň garantované +% zhodnocení. Doplňkové penzijní spoření nikomu v základních investičních směrech negarantuje návratnost vložených finančních prostředků střadatele/investora. Důvod je prostý, jelikož to u investičních nástrojů nelze. Zároveň Vám u DPS nikdo negarantuje +% zhodnocení. K tomuto však musíme doplnit, že penzijní společnosti při svých investičních strategiích mají za cíl nejenom návratnost vkladů střadatelů/investorů, ale také +% zhodnocení.

„Díky dlouhému vkladovému horizontu a investiční strategii docílíme nejvyššího možného zhodnocení“.

Proč je DPS základní spořící finanční nástroj?

Protože je, tečka. Před tím, než začnete s investováním, tak si založte DPS. Posílejte si tam klidně i menší měsíční příspěvky, ideálně však 1.000 Kč/M. Naučí Vás to si každý měsíc odkládat, vybudujete si tím návyk, budete muset být v zasílání konzistentní.

Hlavní výhody DPS:

  • státní příspěvek, který bude od 1/2024 až 340 Kč
  • možnost odpočtu na daních
  • příspěvek zaměstnavatele
  • skutečně zajímavé % zhodnocení
  • obmyšlená osoba

 

Jestliže chcete poradit, kterou penzijní společnost vybrat, případně jak zvolit efektivní spořící/investiční taktiku, tak nám zavolejte.

Finance Morava