Hypoteční úvěr na mobilní dům.

Mobilní domy jsou pro mnohé klienty velice zajímavé. Zejména oceňují příznivou cenu, rychlost dodání, často velmi propracovaný design realizací, a také skutečně funkční využití každého centimetru plochy. Na bankovním trhu neumí všechny banky hypotékou pohodlné financování hypotečním úvěrem zajistit.

Jaké podmínky jsou nutné pro hypotéku na mobilní dům splnit?

Mobilní domy je možné financovat hypotečním úvěrem, nicméně se nesmí jednat o kolové vozidlo, či něco obdobného, co má známky vysoké mobility např. týpí, maringotka, karavan apod. Musí se tedy jednat o stavbu, která je pevně spojena se zemí a to buď na betonových patkách, nebo zemních vrutech, případně na standardní základové desce.

Jaká je tedy myšlenka mobilního domu, když to není vozidlo?

Myšlenka je taková, že Vám mobilní dům složí na pozemek jeřáb. Může se jednat např. o přepracovaný lodní kontejner, nebo nějakou modulovou dřevěnou stavbu apod. Vždy se musí jednat o následné připevnění k zemi a zároveň napojení na inženýrské sítě. Pokud by se mobilní dům nepřipevnil k zemi, pak je financování možné pouze spotřebitelským úvěrem.

Úvaha na závěr.

Financování hypotékou dřevostavby, nebo mobilních domů bez rozlišení stavební technologie, je z pohledu financování náročné, takže nám raději zavolejte.

Finance Morava