Hypoteční úvěr na dřevostavbu.

Jestliže si chcete postavit dřevostavbu a nemyslím roubenku, nýbrž dřevěný skelet, který se pak vrství podobně jako standardní stavba, pak si musíte dát dobrý pozor na výběr hypotečního úvěru.

Ptáte se proč?

Protože v případě, kdy je chybně zvolena banka, či typ hypotečního úvěru, bude čerpání takového úvěru skutečným peklem!

Banky v základních hypotečních úvěrech na výstavbu neumí akceptovat hodnotu dřevěného skeletu. Čekají až tzv. zaklopíte zdi, kdy často nastává situace, že stavebník chce peníze, Vy nemáte dostatečnou hodnotu stávající rozestavěnosti stavby a banka tedy neuvolňuje peníze k úhradě. Jednoduše se dostanete do bodu, kdy stavebník stavbu „nezaklopí do doby zaplacení, ale vy nemáte potřebné peníze

Aby se těmto častým nepříjemnostem předešlo je nutné zvolit správný typ hypotečního úvěru, který s tímto počítá a nenastane situace popisovaná v předešlém odstavci.

Ptáte se, jak se může stát, že si někdo vybere nesprávnou hypotéku? Skutečně jednoduše…

klientova stávající banka montovanou dřevostavbu financovat neumí, ale je schopna poskytnou jiný druh výstavby a vůbec ji nevadí, že pak hypotéka nepůjde čerpat

málo zjištěných informací hypotečním specialistou v bance, nebo externím hypotečním specialistou/finančním poradcem

– klient se po uzavření hypotéky rozhodl stavět místo cihel ze dřeva

Pro hypotéku nám rovnou zavolejte!

Vyřízení hypotečního úvěru se zdá jako jednoduché, ale vždy tomu tak není. Stejně jde o situace, kdy úroková sazba není vždy jediným – hlavním bodem pro výběr hypotéky/banky, ale především její funkčnost.

Pokud plánujete stavět montovanou dřevostavbu, tak mi raději zavolejte.

Aleš K.

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.