Vypořádání společného jmění.

Aktuálně máme v řešení hned několik hypotečních úvěrů, jejíž účelem je vypořádání společného jmění manželů.

Rozvodové řízení není nijak záviděníhodná situace. Jednou z důležitých oblastí je majetkové vypořádání, které je ve většině případů spojeno s vypořádáním finančním. Ve většině případů se takové vypořádání pohybuje ve stovkách tisíc, takže hypotéka je tím pravým nástrojem, když nedisponujeme dostatečnou finanční hotovostí.

Některé aktuální případy:

  • rodinný domeček na kterém vázne hypotéka = řešení vyvázání z dluhu jednoho z manželů + hypotéka číslo dvě právě na majetkové vypořádání SJM
  • bytová jednotka bez hypotéky = BJ byla darovaná jedním z manželů tomu druhému.. uteklo deset let, provedla se rozsáhlá rekonstrukce ze společných zdrojů v SJM a dnes potřebujeme vyplatit jednoho z manželů.
  • rodinný dům =  RD byl postaven před spoustou let a financování proběhlo díky hypotéce, nicméně ta byla zcela doplacena před dvěmi lety. Dnes nastává rozvod a s tím spojené majetkové vypořádání.

Závěrem:

Hypotéku na vypořádání SJM doporučuji řešit ještě před rozvodem, aby se především propočítala bonita a vše připravilo tak, aby vše klaplo podle představ.

Pokud se nacházíte v podobné situaci, tak nám zavolejte nebo napište, rádi Vám pomůžeme a ubere alespoň jednu starost.

Finance Morava