Hypotéka na vypořádání společného jmění manželů.

Vypořádat společný majetek manželů je jednou z oblastí v situaci, kdy nastává trvalý rozvrat manželství. Hypoteční úvěr je ideálním nástrojem, jak vyplatit druhou stranu – manžela/manželku z nemovitosti. Hypoteční úvěr na vypořádání SJM umožňuje získat mnohem větší objem finančních prostředků, než je tomu např. u neúčelových spotřebitelských úvěrů. 

K čemu hypotéka na vypořádání SJM slouží.

Hypoteční úvěr na vypořádání SJM se vztahuje na vypořádání finančních prostředků v rámci manželů z nemovité věci, nebo věcí. Nicméně lze zajistit proces, jak do vypořádání zahrnout i movité věci jako je např. sekačka, TV apod. Jedná se o standardní hypoteční úvěr, kde je nutné poskytnout financující bance nemovitou zástavu. 

Kdy nejdříve o hypotéku požádat?

Nejlepší je co nejdříve, aby se minimálně ověřila bonita žadatele a ihned se vědělo s jakým objemem hypotéky lze počítat. Následuje krok, kdy se obě strany dohodnou na částce, pokud tomu tak bude, může se hypotéka schválit a vyřídit ještě před rozvodem manželství. Samozřejmě její čerpání resp. zaslání peněz protistraně je podmíněno doložením rozvodového rozsudku s nabytím právní moci. 

Je nutné dohoda o vypořádání SJM?

Dohoda o vypořádání společného jmění manželů je základním dokumentem pro náš účel úvěru. Dohodou o vypořádání vždy doporučujeme řešit s právním zástupcem, nicméně se mnohdy setkáváme, že si ji klienti sepisují sami. Dohoda ošetřuje všechny nemovitosti, a také věci movité. Samozřejmě musí obsahovat platební údaje, termín apod.

Pokud s hypotečním úvěrem na vypořádání SJM potřebujete pomoci, pak nám neváhejte zavolat.

Finance Morava

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.