Klientův příběh s hypotékou. 

Volá mi klient (dále jen pan M.), který povídá – narazil jsem na Vás na Instagramu, hledám řešení pro svou „komplikovanou hypotéku“ a to již dva měsíce běháním po bankách, a teď jedno „finální řešení“ mám, ale nelíbí se mi úroková sazba včetně podmínek banky… Můžete mi s tím poradit?

Pan M. potřeboval konsolidovat dvě hypotéky do jedné s možnou neúčelovou částí, která by zaplatila jeden objemný neúčelový spotřebitelský úvěr. 

Dva měsíce běhal klient po bankách…

Při své „dvouměsíční bankovní misi“ pan M. získal velké množství informací, některé správné, některé nesprávné a některé skutečné nepravdy… Ale tak to někdy je a nemám mu to za zlé, jelikož kdybych obcházel autoservisy s dotazy, jak si mám vyměnit turbodmychadlo, tak předpokládám, že bych v tom měl stejný přehled, jako on v oblasti hypoték…

Nabízené řešení bylo drahé a za špatných podmínek.

Co chci ale říct, pan M. měl finálně vybranou a svou bankou doporučenou Americkou hypotéku, která pro něj znamenala významně vyšší úrokovou sazbu, kratší splatnost než požadoval, větší tlak na hodnotu nemovitosti/zástavy a především ztrátu účelového hypotečního úvěru… Americká hypotéka má v některých případech své opodstatnění, ale v tom jeho opravdu neměla… Zároveň se nedá srovnávat standardní Hypoteční úvěr s Americkou hypotékou, jelikož je Hypotéka vždy výhodnější.

Výsledek je tedy následující – Pan M. po schůzce se mnou odcházel s řešením v podobě standardního Hypotečního úvěru, založené žádosti o hypotéku včetně nižší úrokové sazby, než si v této konkrétní bance sám dojednal před týdnem. 

Neztrácejte svůj čas!

Kdyby mi Pan M. zavolal rovnou, ušetřil by dva měsíce běháním po bankách, čekání ve frontách na bankéře, a ve výsledku s absolutně nezajímavým řešením.

Neztrácejte zbytečně svůj čas, pokud potřebujete s něčím poradit, raději rovnou zavolejte, nebo napište 🙂 když budu potřebovat s něčím poradit já, rovněž zavolám.

Aleš K.