Financování nákupu auta půjčkou.

Půjčka na auto je spotřebitelský úvěr jako každý jiný, ALE! Jde o účelové financování, které slouží pro nákup nového či ojetého vozidla. Díky účelovosti je zpravidla určitým způsobem tento druh spotřebitelského úvěru zvýhodněn. Mezi základní zvýhodnění patří nižší úroková sazba ve srovnání s neúčelovým spotřebitelským úvěrem.

Kdo je vlastníkem vozidla při financování úvěrem na auto?

Vlastníkem vozidla jste vždycky Vy. Dále následují dvě verze. Tou první verzí je, že velký technický průkaz máte u sebe a úvěrující bance splácíte úvěr podle úvěrové smlouvy. Druhou verzí je fakt, že se na velký technický průkaz zapíšete jako vlastníci, ALE… Ale následně úvěrující bance zašlete právě velký technický průkaz do úschovy, a to po dobu splácení úvěru.

Co musíte pro získání tohoto úvěru splnit?

Podmínky financování úvěrem na auto jsou totožné jako při vyřizování jakéhokoli jiného druhu spotřebitelského úvěru. Z tohoto je zřejmé, že se musí vyhodnotit Vaše bonita tj. Vaše příjmy VS. Výdaje. Pro posouzení obou domén musíte své příjmy doložit potvrzením o pracovním příjmu, nebo daňovým přiznáním pokud jste podnikatelkou/podnikatelem. Dále musíte doložit tři poslední výpisy z účtů ze kterých jsou zřejmé Vaše měsíční výdaje, včetně splátkových měsíčních výdajů.

Jaké jsou výhody půjčky na auto?

Jak již bylo zmíněno, především úroková sazba. Dále různé „akční nabídky“ v podobě roční dálniční známky, nebo zvýhodněného povinného pojištění a havarijního pojištění. 

Banky, které požadují velký technický průkaz vložit do jejich úschovy mají vždy „měkčí“ pravidla při schvalování úvěru 🙂

Pokud potřebujete s financováním Vašeho nového vozidla poradit, pak nám napište, nebo zavolejte.

Finance Morava