Investování do podílových fondů.

Podílové fondy, nebo slovíčko fondy v lidech otevírají různé vášně. Důvod je zřejmý, jelikož si mnoho z nás stále pamatuje na devadesátky, kupónovou privatizaci apod. Musíme však říct, že se vnímání podílových fondů za posledních 10 let významně, ale skutečně významně zlepšil.

Co znamená podílový fond?

Podílový fond je soubor majetku, který je spravován investičními společnostmi. Investiční společnosti při založení podílového fondu určují jeho zaměření, doporučenou délku investičního horizontu atd. Mezi hlavní benefit podílového fondu rozhodně patří profesionální správa majetku fondu, takže investor se nemusí o nic starat. Zkrátka investujete své peníze a už jen „čekáte“ na zhodnocení dle vámi určené délky investice.

Z čeho se podílový fond skládá a jak funguje?

Podílový fond má obvykle stanovenou investiční politiku, tedy jaký druh cenných papírů bude nakupovat. Nejčastěji podílový fond investuje do cenných papírů, např. akcií, dluhopisů, investičních certifikátů, nemovitostí apod. 

Jako investoři/vlastníci podílových fondů držíte podíly v této kolektivní investici, přičemž vývoj hodnoty těchto podílů závisí na vývoji hodnoty cenných papírů, do kterých fond investuje.

Na co si dát pozor při investování do podílových fondů?

Rozhodně investujte s ověřenými investičními společnostmi. Pokud investiční společnost vznikla nově, pak si dejte potřebný čas na zjištění informací. Informací spojených s investiční společností, ale taky zároveň daného konkrétního podílového fondu.

Pravidlo 

Při investování je mnohem důležitější návratnost vaši investice, než dosaženého % zhodnocení.

Zavolejte, nebo napište.

Finance Morava

5 komentářů

Komentáře jsou uzavřené.