BANK ID 

= praktické využití u podpisu leasingu

= nepřekonatelný problém u hypotéky a potřebném doložení potvrzení z úřadu ČSSZ

Téma BANK ID jsem zaznamenal při jeho tvorbě ještě v bance. Bylo to velmi skloňované téma, které se podařilo vytvořit předním/velkým bankám v ČR.

BANK ID je zkrátka digitální občanka, díky které se ověří vaše totožnost při přihlašování a komunikaci se státní správou případně s firmami. Myšlenka je taková, že nemusíte osobně „běhat“ na úřad, nýbrž se on-line „do něj“ přihlásíte, kde bude ověřena vaše totožnost. Díky ověření totožnosti on-line vyřídíte vše z pohodlí domova stejně, jako osobně po často několika hodinovém čekání na úřadě.

Z mého pohledu je a bude BANK ID skvělá věc!

Uvedu dva případy z minulého týdne, ten druhý si fakt přečtěte.

První: podpis leasingu v bance, která se „připojila“ až po vytvoření BANK ID. Standardně by podpis proběhl v režimu tisku papírových smluv, osobní návštěvy pobočky banky, následného podpisu smluv. Díky BANK ID, byla elektronicky zaslaná smlouva, kterou jsem s klientem probral na on-line schůzce, následně si klient v klidu u sebe smlouvu ještě přečetl, a díky BANK ID smlouvu podepsal. Vše proběhlo na jeho služební cestě v 19:00h. Dávám palec, jelikož s tímto postupem podpisu, byl spokojený především klient.

Druhý: mám na schválení hypoteční úvěr v bance, která BANK ID spoluvytvářela… Jelikož má klient výplatu v hotovosti, bylo nutné doložit bance potvrzení z České správy sociálního zabezpečení, které potvrdí existující pracovní poměr klienta u konkrétního zaměstnavatele. Do portálu ČSSZ se dá přihlásit pouze pomoci BANK ID, nebo datové schránky. Klient se přihlásil přes BANK ID, stáhl si požadované potvrzení ze kterého byl zcela zřejmý pracovní poměr.

Nicméně…!!! bankou byl tento dokument NEAKCEPTOVÁN,

jelikož schvalovatel hypotéky žádá doložit dokument s reálným podpisem zaměstnance úřadu, takže posílá mého klienta osobně na úřad pro dokument.. co na to říct…!!! 

Jedna věc je pořád dokola opakovaná DIGITALIZACE bank, zjednodušování apod., ale druhá a zásadní věc je implementace DIGI podoby do reálné funkce!!! 

Můj osobní názor, pokud něco spoluvytvářím, tak to musí u mě fungovat nejlépe!

Aleš

Finance Morava