Rizikovka z praktického pohledu.

Rizikové životní pojištění v lidech spouští různé kontroverze. Důvodů je hned několik, a níže o nich řekneme více. Je však nutné napsat, že rizikové životní pojištění potřebují co nejkvalitnější lidé a  rodiny s nižšími příjmy. Čím vyšší příjmy rodin jsou, tím menší nároky mohou být kladeny na rizikové životní pojištění, nicméně toto není pravidlem ani doporučením. 

Obecně lze říci, že pojištění vozidel, nebo nemovitostí je pro klienty důležitější než pojištění života.

Pro koho je tento produkt určen?

Rizikové životní pojištění je určeno pro každého pracujícího člověka. Rozhodně toto pojištění patří do každé rodiny, jelikož vám kryje záda v situacích, které si nikdo z nás nepřeje. Pojištění se má nastavovat nejen na aktuální situaci, ale rozhodně s budoucím nadhledem. Samozřejmosti je pravidelná „revize“. Smyslem pojištění skutečně není platit drahou pojistku, ale platit za to co skutečně potřebujete, a zároveň chcete.

Na co si dát při sjednání pozor?

Rozhodně se musíte zaměřit na jednotlivá rizika, vysvětlení jejich funkcí a ceny. Rovněž srovnání rizik z pohledu plnění a cen v rámci několika pojišťoven. Při srovnávání pojišťoven si nechejte fakticky vysvětlit, proč tato pojišťovna ano, a proč tato pojišťovna ne. Díky tomuto budete mít správně nastavenou pojistnou smlouvu za rozumnou cenu. 

Je pojištění drahé?

Pojištění je tak drahé, jak ho drahé chcete mít. Obecně se však dá říci, že sjednání rizikového životního pojištění dává smysl od měsíčního pojistného 1.000 Kč, vše pod tuto částku je spíše vyhazování peněz.

Rizikové životní pojištění je skutečně důležité. Nikdy nepodceňujte informace při sjednání. Pokud chcete s tímto poradit, tak nám zavolejte nebo napište.

Finance Morava

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.