Hypotéka na rekonstrukci rodinného domu.

Před tím než zahájíte jakoukoliv rekonstrukci rodinného domu, si vždy zpracujte položkový rozpočet. Položkový rozpočet zpracovávejte v reálných cenách a raději se vyhněte uváděním cen po slevách. Důvod je ten, že dnes sleva na materiálu je, ale příští týden, když se rozhodnete pro nákup již sleva nemusí být, takže vám ihned vzniknou vícenáklady. Určení celkových  rozpočtových nákladů je pro hypotéku na rekonstrukci domu svépomocí zásadní.

Zvládnu svépomocnou rekonstrukci rodinného domu?

Důležitým faktorem je uvědomění si, jestli vůbec svépomocnou rekonstrukci domu zvládnete. Pokud vnímáte svépomoc tak, že vám kamarádi vše udělají zdarma, tak asi proč ne. Nicméně zkušenost je taková, že kamarádi raději dorazí až na kolaudaci a celá rekonstrukce je ve vaši režii. Někdy tedy nastane situace, že si klienti najmou řemeslníky a opět se dostávají do značných vícenákladů. Případně celou rekonstrukci skutečně klienti realizují sami, což nese časovou náročnost, kterou je nutné u čerpání hypotéky rovněž zohlednit.

Lze hypotéka na svépomocnou rekonstrukci domu čerpat bez faktur?

Hlavním požadavkem všech svépomocných rekonstrukcí financovaných hypotékou je čerpání finančních prostředků bez faktur. Co je myšleno bez faktur? Je to situace, kdy bance doložíte rozpočet. Následně odhadce banky zkontroluje stávající stav nemovitosti a vypočítá budoucí stav po rekonstrukci. No a v průběhu realizace mnohdy dorazí na „kontrolu“ dohlídku průběhu rekonstrukci. Dohlídky odhadce jsou závislé vždy na LTV, čerpané částce finančních prostředků a plně nahrazují faktury.

Na co si dát při vyřízení hypotéky pozor?

Zásadní je vždy částka/částky uvolňovaných finančních prostředků. Vedle toho leží faktické nedokládání žádných faktur, účtenek apod. Dále celková doba čerpání a následné podmínky. Příkladovou následnou podmínkou je finální kontrola realizované rekonstrukce odhadcem. Pokud vám dojdou finanční prostředky z hypotéky, pak je nutné zřídit hypotéku s číslem dvě

Pokud si nevíte rady, pak nám zavolejte, nebo napište.

Finance Morava

3 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.