Konsolidace půjček.

Ať už máte jednu či více půjček, konsolidace se téměř vždy vyplatí! Skutečnost je taková, že získáte nižší úrokovou sazbu než kterou máte na aktuální půjčce. Navíc neplatíte žádné poplatky s převodem půjčky k jiné bance. Nicméně není tomu tak ve všech bankách. A ty poplatky se mohou vyskytnou na stávajících úvěrových smlouvám. Více se dočtete níže.

Kdy se vyplatí konsolidovat půjčku?

Pokud máte k dubnu 2024 vyšší úrokovou sazbu na půjčce než 6,9% a RPSN 7%, pak se vám rozhodně konsolidace vyplatí! V každém případě se vše musí předem pořádně propočítat. Důvod je prostý, a to v případech, kdy vám do splatnosti půjčky zbývá už jen pár měsíců. Tehdy se zpravidla konsolidace příliš nevyplácí, samozřejmě pokud nepotřebujete půjčku novou a v té stávající vám vadí vysoká měsíční splátka. V každém případě se bez propočtu nedá nikdy nic přesně vyloučit.

Kdy se konsolidace nevyplatí?

Pokud si konsolidaci půjček vyřizujete po vlastní ose bez naši účasti, tak vám zpravidla banky nabídnou nižší sazbu max. o 2-3%, než aktuálně máte sjednáno. Uvedu dnešní případ, kdy má klient tři měsíce po poskytnutí úvěru s úrokovou sazbou 17,9%. Musíme upozornit na fakt, że se jedná o dlouhodobého klienta banky, který má příjem nad 40tis. Kč měsíčně a jeho banka mu poskytla 17,9% úrokovou sazbu… Při konsolidaci po vlastní ose mu konkurenční banka nabídla sazbu 14,9%. Sazba je nižší a při nové půjčce a splatnosti 10 let se ve splátce mírně projeví, nicméně nijak zásadně. Klient nás poptal a už je úvěr ve schvalování konsolidace s úrokovou sazbou 6,9%, což se skutečně vyplatí.

Co považujeme za nesmyslnou konsolidaci půjček?

Rozhodně situaci, kdy opakovaně při konsolidaci prodlužujete splatnost na téměř tu původní. Smyslem je vždy dosáhnou nižší splátky, ale zpravidla právě proto, že vám banky sazbu zásadně nesníží. Doporučí vám prodloužit splatnost, aby „na oko“ vypadalo, že konsolidace půjček vážně dává smysl.

Pokud chcete super úrokovou sazbu a hlavně smysluplně poradit, pak nám zavolejte.

Finance Morava

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.