Sestavení rozpočtu potřebného pro hypotéku.

Mnohdy se stává, že klienti nerozumí požadavku banky u vyřízení hypotéky, ve smyslu doložení položkového rozpočtu. Odpověď je zcela jednoduchá. Banky tímto chrání především klienta, aby plánovaný investiční záměr zrealizoval podle jeho plánu. V tomto duchu zkušenost hovoří za vše, jelikož si klienti dříve, než před zjištěním cen materiálu počítají splátku hypotéky a s tím spojený objem úvěru. Cílem banky je, aby klient nejenže zahájil rekonstrukci, ale také ji zcela dokončil.

Je nutný pro sestavení rozpočtu odborník?

Ne skutečně není, nicméně pokud se rozhodnete o rozsáhlejší rekonstrukci či výstavbu, pak je to otázkou. Tvořit rozpočet svépomocí u složitých prací, kdy dané problematice nerozumíte může být nepříjemné procitnutí v době, kdy vám ve vašem záměru budou vznikat opakované vícenáklady, a pak vám jednoduše dojdou peníze… No a když vám dojdou peníze, tak pochopitelně nedokončíte váš plánovaný investiční záměr. Přesně z tohoto důvodu je skutečně velice nutné mít rozpočet co možná nejpřesnější.

Jak drahé je vypracování rozpočtu odborníkem?

Ceny se pohybují různě. Existuje zde přímá úměra mezi rozsahem prací a krajem. Pochopitelně čím větší rozsah rozpočtových nákladů, tím bude vyšší cena sestavení rozpočtu. Podle námi zjištěných informací se rozpočet na rodinný dům o rozloze 200 metrů čtverečních pohybuje někdo okolo 6-8tis. Kč. Tato částka, která vás uvede do reálných čísel celkové ceny stojí určitě za to! Podle nás je lepší znát realitu, než pak končit výstavbu domečku po realizaci hrubé stavby…

Co nastane, pokud vám dojdou z hypotéky peníze?

Rozhodně nezoufejte, jelikož jsou rovnou dvě možnosti! Tou první možností je situace, kdy si jednoduše „našetříte“. Vzhledem k délce šetření (několik let :-D) vám doporučujeme druhou variantu, a sice vzít si hypotéku číslo dvě.

Zavolejte nám nebo napište.

Finance Morava