Předčasné splacení úvěru.

Chcete předčasně doplatit spotřebitelský úvěr? Netušíte jak na to? Zároveň si nejste jisti, zda je s předčasnou splátkou úvěru spojený nějaký poplatek úvěrující banky? Pojďme se podívat na detail jednotlivých půjček a možných podmínek při předčasném splacení.

Neúčelové spotřebitelské úvěry  a předčasné splacení úvěru.

Při výběru neúčelového spotřebitelského úvěru se vždy vedle úrokové sazby, poplatku za zpracování úvěru, poplatku za vedení úvěrového účtu zaměřte také na možnost předčasného doplacení úvěru. Lépe řečeno, jaké podmínky má financující banka při předčasném splacení úvěru.

Za neúčelové spotřebitelské úvěry považujeme úvěr na cokoli, konsolidaci neúčelových půjček, kreditní karty a kontokorentní úvěry.

Mnohé banky umožňují svým klientům předčasné doplacení spotřebitelského úvěru zcela zdarma. Jiné banky nabízí, že pokud předčasně úvěr doplatíte v předem domluveném horizontu tj. do 3 měsíců od sjednání, nejen že budete mít předčasné splacení zdarma, ale zároveň vám vrátí všechny doposud zaplacené úroky. Na bankovním trhu jsou však i takové banky, které za předčasné splacení úvěru účtují poplatek a vždy se nemusí jednat pouze o pár stokorun.

Spotřebitelské úvěry na bydlení a předčasné splacení úvěru.

U úvěrů na bydlení se vedle úrokové sazby, poplatku za zpracování úvěru, poplatku za ocenění nemovitosti, poplatku za čerpání úvěru, poplatku za vedení úvěrové účtu rovněž zaměřte na podmínky předčasného splacení úvěru, jelikož účelové úvěry mají poplatek za celkové předčasné doplacení úvěru vždy. Proto je nutné věnovat jim patřičnou pozornost.

Zákonné předčasné splacení úvěru na bydlení bez poplatků.

Pokud chcete úvěr na bydlení doplatit pouze částečně, máme zákonem definované podmínky, za kterých si financující instituce nemůže účtovat žádný poplatek. Jde o možnost každoročního částečného splacení úvěru ve výši 25% ze sjednané výše. Musíte však splacení načasovat nejpozději jeden měsíc přede dnem výročí uzavřené úvěrové smlouvy. 

Zavolejte nám, nebo napište, rádi poradíme!

Finance Morava!

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.