Hypotéka na koupi pozemku od developera.

Nákup pozemku od developera má určité výhody, a to zejména v tom, že jsou pozemky řádně a nově zasíťovány všemi inženýrskými sítěmi. Dále je vybudovaná nová příjezdová komunikace a pozemky jsou zpravidla rozumně vymezeny. U nákupu pozemků ve všech ostatních případech se můžete setkat s přímým opakem. Vedle výše uvedeno jsou také řádně ošetřena užívací práva v podobě věcných břemen, nebo ošetření v podobě, že váš pozemek přímo navazuje na obecní silnici, kterou developer na obec převedl. Hypotéka na koupi pozemku od developera je radost!

Jak se liší hypotéka na koupi pozemku od developera a od soukromé osoby?

Hypotéka se v zásadě neliší, nicméně u pozemků od developera může nastat situace, že pozemek kupujete v době, kdy se reálně teprve budují inženýrské sítě. Následně po vybudování sítí se dokončí příjezdová komunikace, která se musí následně převést městu a tyto skutečnosti nám celý hypoteční úvěr výrazně komplikují. Samozřejmě pokud vedle sebe máte velice zkušeného finančního poradce, tak komplikací jé minimum. Často u developerů bývá zvykem, že musíte využít jejich finančního, či hypotečního poradce, jelikož vyřízení je složitější a není v silách developera každému zvlášť vše potřebné pro vyřízení hypotéky vysvětlovat. 

U hypotéky na koupi pozemku od soukromé osoby je to vždy individuální. Jak již bylo řečeno v předešlém článku o nákupu pozemku. Díky hypotečnímu úvěru získáte jistou garanci, že máte k vaši kupované nemovitosti zajištěn příjezd, ale také inženýrské sítě včetně jejich právního ošetření. Není výjimkou, že prodávající při prodeji toho hodně napovídá, ale ve skutečnosti nejsou všechny informace pravdivé.

Je takový druh hypotéky spojen s poplatky?

Pravidlo je takové, že developeři mají v bankách vyjednané lepší podmínky financování, než jsou běžně dostupné hypotéky bez finančních poradců. Výhody jsou zejména v nižších základních sazbám, než jsou nabídkové úrokové sazby. Dále se jedná o úlevy na poplatcích v podobě zdarma režimu za vše. Pro informaci standardně hradíte poplatek spojený s odhadem nemovitosti, dále poplatek za zpracování úvěru, případně poplatek za čerpání na návrh na vklad zástavního práva. 

Vyplatí se s hypotékou čekat na nižší úrokové sazby?

Odpověď je zřejmá, život se nám může velmi rychle změnit např. v podobě výpovědi ze zaměstnán apod. Pak jste postaveni před hotovou věc a se získáním úvěru může nastat velký problém. 

Raději nám zavolejte a my vám se vším pomůžeme.

Finance Morava