Nákup nové bytové jednotky.

Koupě novostavby má oproti staršímu bytu určité výhody. Výhody tkví především v tom, že se stěhujete do nového bydlení ve kterém ještě nikdo nikdy nebydlel. Zároveň je velice pozitivní, že energetická náročnost takové bytové jednotky bude velice zajímavá. Osobně se nám líbí zajímavě řešeny dispozice nových bytů, ale také v určitých projektech zaměření na prostupnost světla v podobě velkých oken.

Jde vyřídit hypotéka na koupi rozestavěné bytové jednotky?

Hypotéka na rozestavěnou bytovou jednotku lze vyřídit i několik let předem. Výhodou vyřízení hypotéky několik měsíců před první splátkou je skutečnost, že máte již jasně schválené a vydefinované financování. Proč to uvádíme? Jelikož se v našich životech různorodě situace mění a nemůžeme vědět, jak bude náš pracovní poměr za pár měsíců vypadat. Pokud si s developerem uzavřete budoucí kupní smlouvu o pořízení nemovitosti, tak má taková smlouva dva úhly pohledu. Prvním úhlem je samozřejmě cíl vaši transakce, nicméně ten je spojen se závazky a povinnostmi. Tudíž se rozhodně nechcete dostat do situace, kdy vyřizujete hypoteční úvěr na poslední chvíli s výsledkem neschváleno..

Je takový druh hypotéky spojen s poplatky?

Pravidlo je takové, že developeři mají v bankách vyjednané lepší podmínky financování, než jsou běžně dostupné hypotéky bez finančních poradců. Výhody jsou zejména v nižších základních sazbám, než jsou nabídkové úrokové sazby. Dále se jedná o úlevy na poplatcích v podobě zdarma režimu za vše. Pro informaci, standardně bankám hradíte poplatek spojený s odhadem nemovitosti, dále poplatek za zpracování úvěru, případně poplatek za čerpání na návrh na vklad zástavního práva. 

Vyplatí se s hypotékou čekat na nižší úrokové sazby?

Odpověď je již v prvním odstavci, a sice nevyplatí. Život se nám může rychle změnit např. v podobě výpovědi ze zaměstnání apod. Pak jste postaveni před hotovou věc a se získáním úvěru může nastat velký problém. 

Raději nám zavolejte a my vám se vším pomůžeme.

Finance Morava