Jak pojistit nemovitost?

Pojištění nemovitosti nás nestojí ročně moc peněz, ale můžeme jich dost získat! Především v čistě náhodné a nepředpověditelné situaci, kterou nikdo z nás nechce zažít… 

Pokud si pokládáte otázku, že je pojištění nemovitosti drahou záležitostí, kterou si nemůžete dovolit, pak zde uvedu příklad k objasnění. Pojistné u pojištění nemovitosti bude ročně ve výši např. 5.000 Kč při hodnotě nemovitosti ve výši např. 5.000.000 Kč! Pokud dojde k fatální škodě, budete nuceni zajistit demolici s následnou výstavbou nové nemovitosti a kdo to zaplatí, když nebudete mít pojištění?

Pojistná smlouva s ročním pojistným ve výši 5.000 Kč vám zaplatí novou hodnotu stavby, tedy 5.000.000 Kč, a to se rozhodně vyplatí!

Co je pojištěno v rámci pojištění nemovitosti?

Za nemovitost se považuje hlavní stavba tj. cihly, omítky, střecha, podlahy atd. vedle stavby hlavní se mnohdy musí připojistit, jindy je součástí stavba vedlejší, či stavba garáže. Pokud se koukneme ještě na stavbu hlavní, pak se pojištění vztahuje také na vestavěné skříně, vestavěné spotřebiče, zabezpečovací systém, bojler, klimatizaci, vytápění a kuchyňskou linku. Jestliže zde něco schází, tak vše ostatní v podobném smyslu spadající ke stavbě 🙂

Jaká rizika jsou v základním pojištění nemovitosti?

Zde vyjmenuji několik základních rizik, samozřejmě se může lišit pojišťovna od pojišťovny a jimi pojištěna tzv. základní rizika… Mezi tato rizika patří požár, výbuch, úder blesku. Dále pád letadla, vichřice, krupobití, zemětřesení. Také pád stromu a stožáru, tíha sněhu, vodovodní škody, mráz, kouř, nadzvuková vlna, sesuv půdy a lavin, náraz vozidla. Zpravidla povodeň a záplava se musí dopojistit zvlášť!

Jaké je naše doporučení u pojištění nemovitosti?

Základní doporučení je mít svou nemovitost pojištěnou, tečka! Dále mít pojištění nejen na dostatečné krytí rizik, ale také v potřebných jednotlivých pojistných částkách. V souběhu s pojištěním nemovitosti doporučujeme pojistit domácnost a pojištění odpovědnosti, jelikož díky souběhu pojištění získáte větší slevu na pojistném!

V případě potřeby nám zavolejte.

Finance Morava

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.