Má spoření ještě nějaký smysl?

Pokládáte-li si otázku, zda má spoření vůbec nějaký smysl, pak odpověď zní, že rozhodně má! V poslední době se ze všech různých stran chrlí informace o tom, že spoření je k ničemu, jelikož střadatele dovede pouze k „omezenému“ zhodnocení jejich vkladů. Jako účinnou alternativu nabízejí nejrůznější podobu investování, kde slibují vyšší zisky. Zisky jsou přímo úměrné rizikům, a na to prosím nezapomínejme, když už na to zapomínají někteří poradci! Zároveň všichni tito poradci zapomínají na slovíčko diverzifikace resp. rozložení finančních prostředků mezi jednotlivé finanční nástroje s nižším a vyšším rizikem a výnosností. 

Co si myslím o spořícím účtu?

Spořící účet je skvělý nástroj na odložení finančních prostředků, které chcete mít k dispozici na situaci „co kdyby“, aktuálně jsou úrokové sazby velice zajímavé, takže spořící účty výrazně přesahují zhodnocení některých investic! Samozřejmě situace bude jiná, při poklesu úrokových sazeb, ale i tak dává smysl tento produkt mít a na něm držet peníze, které chcete mít k dispozici.

Doplňkové penzijní spoření je k ničemu! Stejně se nedožiju!!!

Na základě dat statistického úřadu je nutno říct, že se muži průměrně dožívají věku 76 let a ženy 82 let, tudíž přemýšlet nad tím, že se něčeho nedožiju je spíše sci-fi! Doplňkové penzijní spoření nevnímejte tak, že si reálně spoříte (i kde to tak je) na důchod a od státu nedostanete nic. Vždycky říkám, že to jsou peníze, které naspoříte a rozhodnutí, zda je pak použijete každý měsíc na život v důchodě, nebo si první den důchodu za tyto peníze koupíte auto je skutečně na vás! Jsou to vaše peníze a vždycky budou!

Co stavební spoření? Mají zrušit státní podporu…!!!

Stavební spoření je kouzelné v tom, že ještě před uzavřením smlouvy jde vypočítat kolik za pevných šest let nastřádáte. Je to jasný a pevný produkt, což je super, jelikož s penězi můžete počítat a těšit se na ně. O zrušení státní podpory se diskutuje, nicméně k dnešnímu dni není nijak rozhodnuto. Osobně si však myslím, že v případě případného zrušení státní podpory u stavebního spoření, dojde k nahrazení této částky přímo každou jednou stavební spořitelnou.

Pokud si nevíte se spořením rady, tak nám raději zavolejte!

Finance Morava

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.