Spotřebitelské úvěry obecně – účely.

Na finančním trhu existuje celá řada spotřebitelských úvěrových produktů. Zpravidla se liší účelem. Primární odlišností v úvěrech dle jejich účelu je délka splatnosti, poskytovaná úroková sazba a případné poplatky. Podle čeho spotřebitelský úvěr vybrat? Je lepší sjednání v internetovém bankovnictví, nebo osobně? Vše se dočtete v tomto článku.

Druhy úvěrových produktů.

Neúčelový spotřebitelský úvěr slouží k financování čehokoli co si zamanete. Může to být pořízení elektroniky, sportovního vybavení, nebo nákupu dovolené.

Spotřebitelský úvěr na konsolidaci je vhodný, jestliže máte více úvěrů a rádi byste měli pouze úvěr jeden, jednu splátku a zároveň nižší úrokovou sazbu.   

Úvěr na auto je účelový spotřebitelský úvěr, který vám zajistí zvýhodněnou úrokovou sazbu, ale zároveň levnější povinné a havarijní pojištění.

Spotřebitelský úvěr na bydlení slouží na investici směřovanou právě do bydlení a to ať už na nákup nemovitosti, nebo její rekonstrukci či modernizaci. 

Úvěr na pořízení zelené technologie je účelový zvýhodněný úvěr na nákup fotovoltaiky, tepelného čerpadla či elektrické zásuvky pro nabíjení vašeho elektrického automobilu.

Kontokorentní úvěr je povolené přečerpání finančních prostředků do „mínusu“ na vašem běžnému účtu.

Co přinese správný výběr účelu a vyplatí se sjednání přes internet?

Díky správné volbě účelu úvěru vždy ušetříte peníze, proto se nad tímto musíte pozastavit. Neúčelový úvěr je fajn, ale má vždy vyšší úrokovou sazbu a kratší splatnost, než je tomu u konsolidace, nebo u úvěru na auto. Vedle úrokové sazby hraje významnou roli i splatnost úvěru, protože pokud financujeme rekonstrukci nemovitosti, pak půjde každý rok ve splatnosti navíc znát, jestliže chceme mít nižší splátku.

Sjednání úvěru v internetovém bankovnictví je podle zkušeností dražší řešení v podobě vyšší úrokové sazby, než je tomu osobně na pobočkách bank. Nicméně nejlevnější variantu naleznete u externích pracovníku bank, tedy u nás, nebo našich kolegů. Důvod je zřejmý, bankám externí pracovníci tvoří až 70% celkové produkce v některých produktových řadách, takže máme větší vyjednávací sílu v cenotvorbě.

Pokud si nevíte při výběru financování rady, tak nám zavolejte.

Finance Morava