Kreditní karta

Víte jak správně využívat kreditní kartu a k čemu skutečně slouží? Je lepší kreditní karta, nebo spotřebitelský úvěr? Kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán. Vše se dočtete v tomto článku.

Co je kreditní karta?

Kreditní karta je úvěrový účet, který si sjednáte u banky a slouží především jako platební nástroj. Platební nástroj ve smyslu, že použijte finanční prostředky banky a své necháváte na svém běžném bankovním účtu. Následně pravidelně jednou měsíčně úvěrový limit na kreditní kartě jednoduše uhradíte penězi z běžného bankovního účtu. Ano, čtete správně, pokud používáte peníze z kreditní karty, pak nepoužíváte peníze z běžného účtu a naopak. Důvod je zřejmý, jelikož v případě čerpání obou sekcí finančních prostředků, pak nebudete mít prostředky pro vyrovnání úvěrového limitu.

Jaké jsou základní výhody kreditní karty?

Hlavní výhodou je skutečnost, že je úvěrový limit sjednán na určitou konkrétní částku. Takže se vám jednoduše nestane, že byste utratili více, než je váš sjednaný limit. Slouží to jako ochrana nás před námi samotnými, abychom utratili pouze tolik, kolik utratí ve skutečnosti chceme. Druhou výhodou je, že pokud si chcete v zahraničí půjčit automobil, tak je takové půjčení vázáno právě na kreditní kartu, tudíž s kartou debetní vám auto nikdo nepůjčí. Proč to takto je? V zahraničí je vnímaný úvěrový limit velice pozitivně, jelikož jej tyto státy poskytují pouze bonitním klientům, což je pro půjčovnu záruka toho, že skutečně uvidí své peníze.

Další benefity kreditní karty?

Mezi další benefity kreditní karty řadíme především nejrůznější slevové programy, nebo vrácení určité % z každé útraty. Ty lepší benefity jsou v podobě cestovního pojištění, jiných druhů pojištění jako je např. pojištění při ztrátě nebo odcizení karty a osobních věcí, dále se může jednat o VIP vstup do letištních salónků apod.

Kreditní kartu vždy dorovnejte v předem známém termínu. Rozhodně úvěrový limit nesplácejte splátkami, jelikož kreditní karty mají zbytečné vysoké úroky ve srovnání se standardními spotřebitelskými úvěry. Pokud se nevíte rady, jak vybrat kreditní kartu, tak nám zavolejte.

Finance Morava

kreditní karta

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.