Úvěr pro OSVČ bez dokládání příjmů?

 
Jste-li OSVČ alespoň jeden rok a poohlížíte se po financování, nemusí se vždy jednat o jednoduchou disciplínu. Ptáte se proč? Protože je pravidlem, že podnikatel po prvním roce své podnikatelské činnosti nevygeneruje potřebné příjmy, které by mohl financující instituci doložit a získat tak potřebný úvěr. 
 

Jakým způsobem probíhá doložení příjmů u OSVČ?

Standardní způsob dokládání příjmů, je doložení daňového přiznání za poslední zdaňovací období, případně za dvě zdaňovací období. Kromě daňového přiznání, je nutné také doložit výpisy za poslední tři měsíce z podnikatelského účtu. Pokud jste přihlášení k paušální dani, pak dokládáte pouze výpisy za šest měsíců, samozřejmě v nich musí být zřejmý podnikatelský obrat a také odvod paušálního tarifu. Jestliže obrat nelze z výpisů vyčíst, pak je možné ve spolupráci s účetní zpracovat zkrácenou účetní evidenci a tuto doložit.
 

Je možné získat podnikatelské úvěr bez dokládání příjmů, resp. na čestné prohlášení?

Odpověď je ano, skutečně je toto možné, nicméně pouze do určité částky, která činí až 500.000 Kč. V tomto případě se nejenže nedokládá daňové přiznání, ale není zde nutné doložit ani výpisy z bankovního účtu. Příjmy/obraty pouze prohlásíte a nikdo jej neověřuje dle skutečného stavu. Takový úvěr však umí poskytnout jen úzká část bank, takže nám raději zavolejte a nemusíte všechny banky poptávat zvlášť.
 

Musí se dokládat účel u úvěru bez dokládání příjmů a jaké jsou parametry?

Podmínkou poskytování takového úvěru se váže na podmínku „čistých“ bankovních registrů, dále na vedení podnikatelského účtu. Je zde vybírán poplatek za vedení úvěrové účtu a úroková sazba aktuálně začíná na 7,9%. Účel se dokládat nemusí, jelikož je zde zřejmé, že se poskytuje za účelem plnění podnikatelských potřeb. Dobrou otázkou je splatnost, která může být stanovena v délce 15 let.
 
Finance Morava
Úvěr pro OSVČ bez dokládání příjmů?

3 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.