Jak navýšit hypotéku?

Na otázku, jak navýšit hypotéku existuje jednoduchá odpověď. Stávající hypotéku navýšit nelze, nicméně je možné sjednat hypotéku s číslem dvě. Případně si můžete stávající úvěr refinancovat a navýšit ho o vámi požadovaný nový objem. Jak na to se dočtete v tomto článku.

Co znamená hypotéka číslo dvě?

Fakticky jde o novou hypoteční smlouvu k vámi požadovanému účelu, aktuálně jde např. o účely „dostavby“ RD, jelikož jsou stavební materiály stále drahé oproti cenám před jedním rokem, kdy jste plánovali rozpočet stavby. Může se však jednat i o účel rekonstrukce nemovitosti, vybudování zděného oplocení či zabudovaného bazénu. Hypotéka s číslem dvě je samostatným produktem, tudíž zcela nenavazuje na podmínky v první hypotéce, nýbrž jsou sjednány podmínky nové (nová úroková sazba, nová délka fixace apod.). Proces vyřízení druhé hypotéky je stejný jako tomu bylo u hypotéky první tzn.

založení žádosti o hypoteční úvěr

doložení příjmů, pokud to bude třeba

ocenění nemovitosti na budoucí hodnotu

podpis smluv a vložení zástavních smluv na katastrální úřad

Co znamená navýšení hypotéky pomoci refinancování?

Druhá varianta, která existuje, sice je aktuálně vzhledem k úrokovým sazbám nezajímavá je refinancování stávajícího hypotečního úvěru s navýšením. Refinancování nemusí probíhat vždy do jiné banky, můžete refinancovat interně v rámci své stávající banky. Takže zaplatíte stávající úvěr úvěrem novým, který navýšíte o potřebnou částku. Tím, že jde o kompletně nové financování dochází k nové úrokové sazbě, nové fixaci apod.

Která varianta navýšení hypotéky je lepší?

Lepší varianta je vždy ta výhodnější! Je nutné se detailně podívat na obě možnosti, vše propočítat a vybrat tu správnou variantu 🙂

Zavolejte nám a rádi vám pomůžeme.

Finance Morava

Jak navýšit hypotéku?

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.