Úvěr ze stavební spoření na zelenou úsporám.

Pořízení „zelené technologie“ resp. technologie, která sníží energetickou náročnost vašeho rodinného domu je velice populární. Financování úvěrem ze stavebního spoření na zelenou úsporám nabízí zajímavé podmínky. Popularita tkví především v dotačním systému, díky kterému lze získat až 50% reálně vynaložených nákladů zpět. Samozřejmě je dotace v jednotlivých dotačních sekcích zastropovaná předem známou částkou. Dotace se vztahuje jak na nově postavené rodinné domy, ale zároveň na rodinné domy starší.

Na co lze využít úvěr ze stavebního spoření?

Účelovost zelené technologie financovaná úvěrem ze stavebního spoření je téměř totožná s účely, které se vážou s dotačním programem. Jedná se zejména o fotovoltaickou elektrárnu, tepelné čerpadlo, zateplení domu, výměna vytápění, vybudování zelené střechy atd. Výhodou těchto úvěrů je skutečnost, že se jejich 100% výše nemusí účelové použít v souladu se zelenou úsporám, ale v některých případech stačí pouze 30% z celkového objemu a zbytek s podmínkami úvěru ze stavebního spoření.

Jaká je aktuální státní podpora ekologické technologie?

– na zateplení rodinného domu lze získat až 650.000 Kč

– při výstavbě nebo nákupu pasivního domu můžete získat až 500.000 Kč

fotovoltaická elektrárna je dotována do výše 200.000 Kč

dešťovka či odpadní voda až do výše 105.000 Kč

Proč investovat do ekologické technologie?

Každá věc, kterou vybudujete na své nemovitosti vám vaši nemovitost zhodnotí a u ekologických technologií to platí stejně. Hlavní myšlenkou zelené technologie je reálná úspora na vašich energiích. Jedná se zejména o úsporu na elektrické energii či reálnou úsporu na vytápění. Dotace kterou získáte zpět dělá celou investiční akci velmi zajímavou. Úvěr ze stavebního spoření na zelenou úsporám můžete částečně po získání finančních prostředků splatit a to bez poplatků. Nezapomínejme, že existují i jiné úvěry, které vám financování rovněž pohodlně zajistí.

Pokud chcete s úvěrem poradit, tak nám zavolejte.

Finance Morava

zelená úsporám