Účely úvěrů ze stavebního spoření.

Hned na úvod musíme upřesnit jaké jsou účely úvěrů ze stavebního spoření. Jedná se o účelové financování, které se váže k investici spojenou s nemovitostí. Jednoduše si za úvěr ze stavebního spoření nemůžete koupit auto, ale můžete např. zrekonstruovat svou koupelnu. Výhod proč si zvolit úvěr ze stavebního spoření před neúčelovým spotřebitelským úvěrem je celá řada.

Účely úvěry ze stavebního spoření:

– na koupi pozemku, bytu, rodinného domu či rodinné rekreace

rekonstrukci všech výše uvedených nemovitostí

– na vybavení domácnosti 

– pořízení družstevního bytu

Jak se účelovost dokládá?

Doložit účel úvěru je snadné! Pokud se realizovala koupě, tak podkladem pro doložení účelu slouží kupní smlouva. U nákupu družstevního bydlení je to smlouva o převodu práv a povinností spojených s družstevním bytem. Pokud provádíte rekonstrukci, pak je možné účelovost doložit fakturami, případně provedenými fotografiemi před rekonstrukcí a po rekonstrukci. Ve stejné podobě se dokládá i účelovost pořízeného vybavení domácnosti. 

Na co si dát pozor?

Rozhodně sledujte veškeré náklady/poplatky spojené s úvěrem. Stejně tak nabízenou úrokovou sazbu, která je neméně důležitá. Následně si zjišťujte podmínky k doložení účelů v té které konkrétní stavební spořitelně. Dále podmínky pro provedení předčasné splátky včetně poplatků. Rozhodně si vždy vyhodnoťte možnou povinnost sjednání rizikového životního pojištění.

Pokud si s výběrem úvěru ze stavebního spoření nevíte rady, tak nám rovnou zavolejte!

Finance Morava

úvěr ze stavebního spoření

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.