Stavební spoření aktuálně!

Blíží se konec roku a aktuálně všechny stavební spořitelny rozjíždí své kampaně pro své nové klienty. Důvod je zřejmý, pořád můžete získat maximální státní podporu ve výši 2.000 Kč, a to za předpokladu vkladu 20.000 Kč.

Na co si dát pozor?

Rozhodně sledujte poplatek za sjednání smlouvy, pokud není ve vámi vybrané stavební spořitelně zdarma, tak se okamžitě poohlédněte po stavební spořitelně jiné. Zároveň si srovnejte cenu za vedení účtu stavebního spoření a rovněž cenu za výpis, pokud je účtována. Určitě je fajn znát poplatek v situaci, kdy bohužel budete muset smlouvu zrušit před vázací lhůtou 6 let. V neposlední řadě se koukněte na základní úročení vkladů a taky, zda je garantováno po celé vázací období. Jako poslední nezapočítejte státní podporu do úročeného vkladu, jelikož státní podpora je u všech stavební spořitelen stejná.

Jaké jsou aktuálně nejlepší stavební spoření?

Nejlepší stavební spoření jsou ty, které si sjednáte zdarma! Zároveň vám nabízejí nejvyšší zhodnocení vkladu, které začíná na 1,5% a u konkurenčních stavebních spořitelen končí až na 3%. Sami vidíte, že rozdíl je skutečně významný! Vedle toho se koukněte na mimořádné benefity za založen smlouvy. Mezi takové patří připsání peněžité odměny, která začíná na 2.000 Kč a končí na 5.000 Kč jako jednorázový peněžitý bonus. Každý bonus může být něčím podmíněn, někde je podmínka sjednaná smlouva a jinde minimální vklad v určitém objemu do konce roku.

Má stavební spoření smysl?

Podle našeho názoru jednoznačně má, tečka. Samozřejmě se najde mnoho finančních poradců, či investičních poradců, kteří na stavební spoření mají jiný názor. Nicméně my jsme přesvědčení, že je to základní spořící produkt, který by měl mít hned po penzijním fondu každý klient. Pokud máte penzijní fond a zároveň stavební spoření je na místě až tehdy začít s investováním. Ptáte se proč? Protože oba zmíněné produkty v nás vytvářejí návyk „spořit si“ Vedle toho zrovna u stavebního spoření přesně vyčíslíte naspořenou hodnotu za šest let. V neposlední řadě, dostupnost prostředků není hned, tudíž si každý střadatel rozmyslí, zda chce spoření předčasně zrušit.

Pokud si nevíte rady, jak nastavit váš spořící/investiční plán, tak nám jednoduše zavolejte!

Finance Morava

stavební spoření

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.