Jak jednorázově investovat?

Disponujete určitou volnou částkou a rádi byste ji investovali a tím zhodnotili v čase? Pak jste tady správně! U jednorázového investování si stejně jako u investování pravidelného musíte vytyčit především investovanou částku tak, aby se nejednalo a všechny vaše peníze a měli jste i nadále dostatečné finanční rezervy, dále si musíte určit investiční horizont, očekávaný výnos a preferovaný investiční sektor.

Jaká je nejlepší jednorázová investice?

Ta která vám zhodnotí vaše peníze podle očekávání, nebo se k vašemu očekávání alespoň přiblíží. Teď trochu vážněji, rozhodně neuděláte chybu, pokud budete investovat do podílových fondů. Fondy obsahují několik, mnohdy i několik desítek firem do kterých investují, tudíž zásadně snižují riziko ztráty investice či větším poklesům. Do fondů lze jednorázově investovat od 10.000 Kč, některé fondy však mohou mít tuto minimální hranici výrazně vyšší. 

Fondy nebo samostatné tituly?

Při investování do samostatných akciových titulů či samostatných dluhopisů firem si vždy vyhodnoťte riziko. Riziko je přímo úměrné potencionálnímu výnosu. Pokud nakoupíte např. akcie společnosti Apple, Coca Colu, nelze zde předpokládat krach, ale spíše dočasný pokles hodnoty. U dluhopisů firem, které např. investují do solárních panelů, rozvozu jídla apod. musíme být o něco opatrnější. Vždy je na místě zjišťovat informace o výkonnosti a majetku takových společností.

Jak postupovat při jednorázovém investování?

Postup je snadný, své peníze rozložte. Nedoporučujeme celou částku vsadit pouze na jednu kartu. Pokud se rozhodnete pro fondy, částku si rozdělte do několika směrů = peníze, dluhopisy, reality, akcie, sektorově zaměřené. Jen díky takovému rozdělení dosáhnete maximálního zhodnocení a minimálních ztrát. Stejný postup uplatněte u nákupu samostatných akcií, nakupte alespoň pět společností dále nakupte dluhopisy a část peněz si vložte na spořící účet či termínovaný vklad.

Co dělat když nevím kde jednorázově investovat?

Zjistit si velké množství informací o uvažovaných investičních nástrojích, nebo si najít odborníka. Stačí nám zavolat a my vám rádi pomůžeme 🙂

Finance Morava

Jak jednorázově investovat?